Więcej

  Niemcy: Uwaga na oszustów – Policja ostrzega przed sztuczkami z Paypalem

  Zazwyczaj fałszywe sklepy internetowe żądają przelewów pieniężnych z góry. Teraz oszuści coraz częściej korzystają z Paypal. Agencje ochrony konsumentów w Niemczech i policja ostrzegają przed nową formą oszustwa.

  „Wyślij pieniądze do znajomych”

  Wielu konsumentów instynktownie uważa, że płacenie za pomocą Paypal jest bezpieczne, ponieważ są świadomi ochrony kupującego, oferowanej przez ten serwis płatniczy. Nie dotyczy to jednak opcji „Wyślij pieniądze do znajomych”. Coraz więcej fałszywych sklepów to wykorzystuje, ostrzegają policja i centrum doradztwa konsumenckiego w Hamburgu.

  Fałszywe sklepy, czyli tzw. „Fakeshops” oferują do płatności link Paypal, który jest tak skonfigurowany, że oprócz kwoty zakupu wstępnie ustawiona jest opcja „Wyślij pieniądze do znajomych”. Wskazuje na to również symbol prezentu. Ale jeśli tego nie zauważycie i przelejecie pieniądze za pomocą tej opcji, to nigdy więcej ich już nie zobaczycie.

  Wybór odpowiedniej opcji płatności jest ważny

  Opcja Paypal z ochroną kupującego nazywa się „Zapłać za przedmiot lub usługę”. Tylko ci, którzy płacą za pomocą tej opcji, mogą żądać zwrotu pieniędzy w przypadku problemów.

  Oczywiście najlepiej jest nie dać się nabrać na fałszywy sklep. Często można uniknąć nierzetelnych sprzedawców, trzymając się z dala od wyjątkowo tanich ofert na popularne i wysokiej jakości produkty.

  Każdy, kto dał się nabrać na fałszywy sklep, zapłacił z góry lub wybrał złą opcję płatności za pomocą Paypal, powinien w każdym przypadku zgłosić sprawę lokalnej policji.

  Bezpieczne zakupy w internecie

  Poradnia konsumencka w Hamburgu udziela wskazówek, jak bezpiecznie zamawiać w internecie. Między innymi należy nabrać podejrzeń, jeśli towary oferowane są po wyjątkowo niskich cenach. Ważne jest również sprawdzenie Impressum, czyli dokumentu zawierającego identyfikację usługodawcy. Jeśli brakuje tu ważnych informacji, dostawca jest najprawdopodobniej oszustem.

  Numer rejestru handlowego podany na stronie internetowej można sprawdzić na specjalnym portalu rejestrów. Jeśli numer jest błędny, sklep tak naprawdę nie istnieje. Na stronie internetowej Centrum Doradztwa Konsumenckiego w Hamburgu znajdziecie również listę znanych fałszywych sklepów, w których nigdy nie należy składać zamówień.

  Źródło: www.t-online.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  246ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje i ferie szkolne w Niemczech w 2023 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2023/2024 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Niedziele handlowe w Niemczech – aktualne terminy z podziałem na landy!

  Zgodnie z aktualną ustawą, w Niemczech dopuszczalne są niedziele handlowe, lecz o ich ilości i terminach decydują odgórnie landy, pozostawiając przy tym wolność wyboru...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x