Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego. Jak donosi gazeta „Bild”, poszczególne kraje związkowe porozumiały się w tej sprawie w przededniu konferencji ministrów zdrowia. Według informacji podanych przez „Bild” i „Handelsblatt”, nowe zasady mają zacząć obowiązywać 11 października. Z kolei Niemiecka Agencja Prasowa podała, że data ta nie została jeszcze ostatecznie uzgodniona między rządem federalnym a przedstawicielami poszczególnych landów.

  W przypadku zachorowania na COVID-19 zasiłek nadal będzie wypłacany

  W środę ministrowie chcą uzgodnić jednolite podejście do tej kwestii, które obowiązywałoby w całych Niemczech. W pierwszych krajach związkowych osoby niezaszczepione już wkrótce nie będą uprawnione do odszkodowania za utracone zarobki. Federalna ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym dopuszcza taką możliwość, jeżeli kwarantanny można było uniknąć korzystając z zalecanych szczepień ochronnych. Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn (CDU) zasadniczo opowiedział się za takim podejściem, ale jednocześnie zaznaczył, że decyzja w tej sprawie należy do krajów związkowych.

  Konkretnie chodzi o odszkodowanie za utracone dochody wypłacane przez państwo w czasie kwarantanny, np. jeśli ktoś miał kontakt z osobą zarażoną COVID-19. Niezależnie od tego, pracodawca nadal ma obowiązek wypłacać pracownikom wynagrodzenie w przypadku choroby, tj. w przypadku zarażenia się przez nich koronawirusem.

  Wkrótce szybkie testy na koronawirusa przestaną być w Niemczech dostępne bezpłatnie

  Z wypowiedzi udzielonej gazecie „Bild” wynika, że będzie to tylko realizacja obowiązującego prawa. Jeśli ktoś musi poddać się kwarantannie z własnej winy, nie ma prawa do odszkodowania z budżetu państwa. Ze względu na niedobór szczepionek przepis ten przez długi czas był martwy. Obecnie jednak każdy może się zaszczepić, stąd prawo do odszkodowania już nie przysługuje. Również pracodawca nie musi wypłacać wynagrodzenia za ten czas. Z kolei osoby w pełni zaszczepione nie muszą już poddawać się kwarantannie.

  Od 11 października, zgodnie z decyzją rządu federalnego i poszczególnych krajów związkowych, szybkie testy na koronawirusa przestaną być dostępne bezpłatnie dla wszystkich obywateli Niemiec. Ci, którzy mają możliwość zaszczepienia się, będą odtąd musieli za nie zapłacić. Jak podaje gazeta „Bild”, również w tym przypadku posunięcie to jest uzasadnione faktem, że aktualnie dostępna jest wystarczająca ilość szczepionek dla wszystkich, którzy chcą poddać się szczepieniu.

  Źródło: www.t-online.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  9 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  9 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  Nie lepiej od razu rozstrzelać niezaszczepionych, albo do gazu wysłać? Ale wtedy ubywałoby naiwniaków, którzy utrzymują że swoich podatków miliony nierobów, w tym tych nazistów polityków. Ciężka sprawa. Ciekawe co na to sądy powiedzą?

  Krzysztof

  nareszcie

  Marta

  Kilku prawnikow pytalam!!!! To jest BEZPRAWNE!!!!

  Darro

  Panie Spahn i Ministrowie, nie macie za dobrze podsufitem i dalej zmuszacie ludzi do szczepien. Wpeowadzenie tego przepusu bedzie wiazalo sie z utrata wynagrodzenia i mozliwosxia oplaty rachunkow a juz nie jest zgodne z konstytucja. Przyklad, dziecko w klasie ma covid a nauczycielka ktora jest nie strzelona miala z nim kontakt musi isc na kwarantanne i za 10 dni nie otrzymuje wynagrodzenia czyli brakuje jej na rachunki i byc moze na zycie. Drugi przyklad, to samo dziexko wraca do domu i jest chore a rodzice nie ale tez musza na kwarantanne wiec w tym przypadku obojga rodzicom wypada wynagrodzenie za… Czytaj więcej »

  xzy

  Aha czyli jesli ktoś jest zaszczepiony nie idzie na kwarantanne pomimo że ma test dodatni?? jeśli pracodawca nie wypłaci Krankschein dlatego że zaraziłem się od osoby zaszczepionej (też przenoszą wirusa tak samo) a nie byłem zaszczepiony bo szczepienie nie jest obowiązkowe,to spotkamy się w sądzie.Druga sprawa my płacimy za te testy podatnicy,naszymi rękoma i czasem,zbieram rachunki i przy rozliczeniu podatkowym wysyłam do Finanzamt.

  Tomek

  Kolega z pracy w pełni zaszczepiony siedzi na kwarantannie i czeka na test, bo jest przeziębiony. Ale jutro już nie będzie śmiertelnie niebezpieczny dla świata i może pojechać i test zrobić.
  Zrobili z logiki kur.ę level nieskończoność

  Aleksandra

  I komu oni na złość robią chyba sobie😂 to dana osoba chora nie będzie zgłaszać z kim miała kontakt i tyle w temacie😂

  Maksymilian

  Proszę zmienić temat artykułu, jest źle sformułowany i wprowadza w błąd. Proszę napisać, że nie są uprawione do ODSZKODOWANIA, a nie zasiłku.

  Admin

  Niestety nie ma Pan racji. W artykule jest wyraźnie mowa o zasiłku chorobowym (niem. Krankengeld): „Ungeimpfte sollen kein Anrecht mehr auf Krankengeld haben, wenn für sie Quarantäne behördlich angeordnet wird.”

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2021 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Ceny paliwa w Niemczech: Oto w jakich godzinach opłaca się tankować!

  Wielu kierowcom odejmuje mowę, kiedy spoglądają na aktualne ceny paliwa w Niemczech. W związku z tym warto wiedzieć, kiedy paliwo na niemieckich stacjach jest...

  Rekordowe ceny benzyny w Niemczech, już ponad 2 euro za litr!

  Cena paliwa Shell V-Power Racing na stacji znajdującej się w centrum stolicy Niemiec po raz pierwszy przekroczyła dwa euro! W poniedziałek rano w berlińskiej...
  9
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x