Niemcy: Poszukiwani ochotnicy – 60 dni leżenia za 18 000 euro!

  Spanie dla nauki: Niemieckie Centrum Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (DLR) poszukuje teraz ochotników, którzy zrobią to w ramach badania w Kolonii.

  „Ziemscy astronauci” mają symulować długą podróż w stanie nieważkości na inną planetę poprzez leżenie przez 60 dni w łóżku z opuszczoną częścią głowy. Naukowcy chcą zbadać, jakie metody można zastosować, aby uniknąć konsekwencji nieważkości, których obawiają się astronauci, takich jak zawroty głowy i zaburzenia koordynacji.

  Przesunięcie płynów w organizmie

  Według DLR, łóżka uczestników badania są nachylone pod kątem sześciu stopni, tak że głowa znajduje się niżej niż stopy. „Przy takim nachyleniu płyny w organizmie przesuwają się niemal w taki sam sposób, jak u astronautów w kosmosie” – powiedział kierownik badania Edwin Mulder.

  Konsekwencje: „Ciśnienie w głowie wzrasta, mięśnie zanikają z powodu braku aktywności fizycznej, poczucie równowagi jest zaburzone i zmienia się układ sercowo-naczyniowy.

  Konsekwencje tych zmian fizycznych stanowią poważny problem dla astronautów po wylądowaniu na Księżycu lub Marsie. „Może to zagrozić misji”, podkreślił DLR.

  Badania są dobrze wynagradzane

  Według DLR, badania nad odpoczynkiem w łóżku są powszechną praktyką od lat 80-tych i do tej pory przyniosły ważne odkrycia dla podróży kosmicznych. Badania koncentrują się obecnie na przykład na długoterminowych misjach na Marsa.

  Uczestnicy obecnego badania, które ma rozpocząć się we wrześniu, otrzymają dodatek w wysokości 18 000 euro za 60 dni spędzonych w łóżku. Nie są to jednak łatwe pieniądze, podkreślił prowadzący badanie Mulder. Leżenie w łóżku przez dwa miesiące bez przerwy jest „prawdziwym wyzwaniem”.

  O udział w badaniu mogą ubiegać się osoby w wieku od 24 do 55 lat, o wzroście od 1,53 do 1,90 metra i wskaźniku BMI od 18 do 30. Muszą być zdrowe, niepalące i dobrze mówić po niemiecku.

  źródło: bild.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Paweł

  Dał bym radę trzy miesiące i pod kontem siedem stopni
  Tylko nie znam języka

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x