Niemcy: Kierowcy, którzy zwlekają z wyjazdem z myjni samochodowej, są współodpowiedzialni za uszkodzenia

  Jak orzekł Wyższy Sąd Krajowy Palatynatu w Zweibrücke, po zakończeniu procesu mycia, kierowcy muszą natychmiast odjechać (wyrok z 27 stycznia, sygn. 1 U 63/19).

  Spór o odpowiedzialność po hamowaniu na terenie myjni samochodowej

  Pewien kierowca odniósł częściowy sukces w swoim odwołaniu do Wyższego Sądu Okręgowego. Domagał się on odszkodowania zarówno od operatora myjni samochodowej, jak i od innego kierowcy. Kierowca ten zahamował w myjni samochodowej, ponieważ samochód jadący przed nim nie ruszył od razu na końcu myjni. W skutek tego jego samochód zsunął się z uchwytu przenośnika taśmowego i został uszkodzony.

  Spóźniony wyjazd z myjni uzasadnia współodpowiedzialność

  Powód, którego roszczenie o odszkodowanie przed Sądem Okręgowym w Kaiserslautern zostało w pierwszej instancji oddalone, nie musi teraz – jak ogłosił Wyższy Sąd Okręgowy – płacić za szkody w pełnej wysokości. Drugi kierowca również zachował się nieprawidłowo, nie ruszając i odjeżdżając natychmiast po zakończeniu procesu mycia. Kierowca ten musi pokryć prawie jedną trzecią szkody.

  Działanie hamujące powoda uzasadnia w dużej mierze odpowiedzialność

  Resztę powód musi pokyrć sam, gdyż powszechnie wiadomo, a także zostało to wyjaśnione przed wjazdem na myjnię, że samochodu ściągniętego z taśmy nie wolno hamować. Myjnia wyłącza się automatycznie, gdy dwa samochody zbliżą się do siebie zbyt blisko, co zapobiega kolizjom. Rewizja nie została dopuszczona.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x