Niemal 39 milionów osób w Niemczech otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

  Już 46,5% obywateli Niemiec otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (IRK), 38,6 mln mieszkańców Niemiec zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki. 18,9 mln osób (22,8%) jest już całkowicie zaszczepionych przeciw Covid-19.

  Łącznie podano już w Niemczech 56,6 mln dawek szczepionki na koronawirusa. Z danych IRK wynika, że tylko we wtorek podano 984.723 dawki preparatu.

  Najwyższy odsetek zaszczepionych w Bremie

  Ogólnie rzecz biorąc, odsetek osób zaszczepionych we wszystkich 16 krajach związkowych Niemiec jest na podobnym poziomie i wynosi obecnie około 40-50%. Najwyższym odsetkiem osób, którym podano co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, może się poszczycić Brema. Otrzymało ją 50,4% mieszkańców tego landu. Na drugim biegunie pod względem odsetka osób zaszczepionych znajduje się Saksonia. Tu co najmniej jedną dawkę szczepionki na koronawirusa otrzymało tylko 41,5% mieszkańców.

  Jeśli weźmie się pod uwagę ilości wszystkich podanych dawek szczepionki przeciwko COVID-19, okaże się, że największym tempem szczepień może się pochwalić Saara. Dane IRK pokazują zarazem, że kampania szczepień najwolniej przebiega w Brandenburgii. Należy jednak dodać, że jak dotąd otrzymała ona najmniej dawek szczepionki ze wszystkich niemieckich krajów związkowych.

  Zniesienie priorytetów szczepień

  Od poniedziałku nie obowiązują już w Niemczech priorytety szczepień. Wszystkie osoby chcące poddać się szczepieniu mogą się już więc bez przeszkód zapisywać na termin wizyty w punkcie szczepień. Ponadto, szczepienia są już wykonywane przez tysiące lekarzy medycyny pracy.

  Kampania szczepień przeciw COVID-19 ruszyła w Niemczech pod koniec ubiegłego roku. W początkowym etapie mogły się zaszczepić osoby powyżej 80. roku życia, mieszkańcy domów spokojnej starości i domów opieki oraz personel medyczny. W trybie priorytetowym mogły się także zaszczepić m.in. osoby z chorobami przewlekłymi, w większym stopniu narażone na ciężki przebieg choroby, który w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do zgonu.

  Wskaźnik zapadalności na COVID-19 w Niemczech spadł do poziomu  20,8

  Instytut Roberta Kocha odnotował w środę 3.254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dla porównania: przed tygodniem urzędy ds. zdrowia w całych Niemczech zgłosiły do IRK 4.917 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W skali całego kraju wskaźnik zachorowalności, liczony jako liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu tygodnia, wyniósł 20,8. Dzień wcześniej był on na poziomie 22,9, natomiast w poprzednim tygodniu wynosił 36,8.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x