Napływające z opóźnieniem dane o nowych zakażeniach koronawirusem w Niemczech zafałszowują obraz sytuacji, ale widać delikatną poprawę

Choć pandemia w Niemczech trwa już dwanaście miesięcy, statystyki wciąż nie dają powodów do zadowolenia. Instytut Roberta Kocha poinformował o niemal 1.000 nowych zgonów w ciągu ostatniej doby. Liczba ta zawiera w sobie jednak napływające z opóźnieniem dane z wczoraj i z minionego weekendu. Tak czy inaczej, jedno jest pewne: konsekwentnie utrzymuje się nieśmiały pozytywny trend, jeśli chodzi o liczbę nowych infekcji.

Ostatniej doby w Niemczech z powodu COVID-19 zmarło niemal 1.000 osób

Z danych przekazanych przez niemieckie urzędy ds. zdrowia Instytutowi Roberta Kocha (IRK) wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 11.369 nowych zakażeń koronawirusem. W wyniku zachorowania na COVID-19 zmarło kolejne 989 osób.

Aktualne statystyki zawierają jednak również dane, które napłynęły z opóźnieniem, gdyż w poniedziałek niektóre kraje związkowe (a konkretnie Nadrenia-Palatynat, Bawaria i Saara) albo w ogóle nie przekazały swoich danych, albo były one niekompletne. W poniedziałek odnotowano więc zaledwie 7.141 dobowych zakażeń koronawirusem i 214 zgonów.

Dokładnie tydzień temu, we wtorek 12 stycznia, IRK podał informację o 12.802 nowych zakażeniach i 891 nowych przypadkach zgonów. Rekordową liczbę dobowych zgonów odnotowano w czwartek. W związku z zachorowaniem na COVID-19 zmarły wówczas w Niemczech kolejne 1.244 osoby.

Już ponad 2 miliony zakażonych koronawirusem w Niemczech

Według danych IRK, liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców Niemiec w ciągu siedmiu dni wyniosła we wtorek rano 131,5. Dotychczasowy rekordowy poziom tego wskaźnika został osiągnięty 22 grudnia i wyniósł 197,6. Od tamtego czasu liczba ta podlegała ciągłym wahaniom, a od kilku dni daje się zauważyć pewien spadek. Różnice pomiędzy poszczególnymi krajami związkowymi są jednak obecnie ogromne: wskaźnik zachorowalności jest najwyższy w Turyngii (256,3) i w Saksonii (225,7). Najniższy jego poziom odnotowywany jest w Bremie (83,2).

Według danych z poniedziałkowego wieczoru, wskaźnik R, zwany również współczynnikiem reprodukcji wirusa, wyniósł dla całych Niemiec 0,89 (w dniu poprzednim: 0,93). Oznacza to, że 100 zakażonych osób zaraża 89 innych osób. Jeśli przez dłuższy czas wskaźnik utrzymałby się na poziomie niższym od 1, można by powiedzieć, że pandemia słabnie.

Od początku pandemii w Niemczech odnotowano 2.052.028 potwierdzonych zakażeń Sars-CoV-2. Rzeczywista łączna liczba infekcji jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele zakażeń nie jest wykrywanych. Całkowita liczba osób, które zmarły z powodu COVID-19 lub z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami wzrosła do 47.622. Według IRK, do tej pory wyzdrowiało około 1.716.200 osób.

Źródło: www.n-tv.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Olaf

Precz.z.covidowym klamstwem żydowskiej masonerii majacym na celu na siłę zaszczepić ludzi i wmówić im ze grypa to covid.Szczepionka to oszustwo i eksperyment na.ludziach.Prawdziwa umieralnosc po zaszczepieniu będzie za kilka lat.Producent nie odpowiada za skutki uboczne.

177,487FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x