Niemcy: oto na co należy uważać przy pakowaniu bagażu do samochodu kempingowego. Za naruszenia przepisów grożą wysokie mandaty!

    Podróżowanie kamperem staje się w Niemczech coraz bardziej popularne. Aby zapewnić sobie bezpieczną podróż i uniknąć wysokich mandatów, trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne błędy związane z przewożeniem bagażu.

    Nowoczesne samochody i przyczepy kempingowe oferują wystarczającą ilość miejsca do przechowywania bagażu, aby zwiększyć komfort podczas wakacji. Jednakże jeśli pojazd jest przeciążony, szybko może dojść do niebezpiecznych sytuacji.

    Przeładowanie nie tylko negatywnie wpływa na stabilność jazdy, ale także zwiększa ryzyko wypadków i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

    Dlatego za przeładowanie kamperów i przyczep kempingowych grożą wysokie mandaty. Jakiego rzędu są to kwoty? W dalszej części artykułu znajdziecie zestawienie dotyczące mandatów w Niemczech i różnych krajach europejskich.

    Na co zwracać uwagę przy pakowaniu bagażu do kampera?

    Zabieranie z domu wszystkiego co się da może mieć poważne konsekwencje. Przeładowanie znacznie pogarsza stabilność jazdy i sprawia, że pojazd łatwiej wpada w poślizg na zakrętach.

    Wydłuża również drogę hamowania, co radykalnie zwiększa ryzyko wypadków. Zagrożenia te są często bagatelizowane, co może mieć poważne konsekwencje zarówno dla pasażerów pojazdu, jak i innych użytkowników dróg.

    Przeładowanie jest również surowo karane na mocy obowiązujących przepisów. ADAC Nordrhein zwraca uwagę na fakt, że nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej może prowadzić do problemów.

    Mandaty za przeładowane kampery i przyczepy kempingowe (o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t lub 2 t) są w Niemczech zróżnicowane i wahają się od 10 euro w przypadku przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej o 5 proc. do 235 euro i punktu karnego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej o 30 proc.

    Nie tylko w Niemczech: za przeładowanie samochodu kempingowego grożą wysokie kary

    Urlopowicze powinni mieć świadomość, że mandaty za przeładowanie pojazdu w innych krajach europejskich mogą być znacznie wyższe niż w Niemczech. Oto kilka przykładów:

    • Belgia: mandaty w wysokości od 110 do 330 euro (obcokrajowcy muszą płacić gotówką)
    • Dania: mandaty w wysokości 10 euro za każdy punkt procentowy przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej do 3,5 t
    • Francja: mandaty w wysokości od 135 do 750 euro
    • Włochy: co najmniej 41 euro, maksymalna wysokość mandatu to 1.697 euro
    • Chorwacja: min. 40 euro
    • Luksemburg: mandat w wysokości 74 euro za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 10 proc., max. kara to 5.000 euro
    • Holandia: co najmniej 130 euro, maksymalna wysokość mandatu wynosi 850 euro
    • Austria: przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o ponad 2 proc.: min. 36 euro, maksymalna wysokość mandatu to 5.000 euro
    • Portugalia: mandaty w wysokości od 60 do 300 euro
    • Szwajcaria: min. 85 euro w przypadku przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej o mniej niż 100 kg, 170 euro w przypadku przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej o ponad 100 kg
    • Hiszpania: mandaty w wysokości od 300 do 4.600 euro za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 6 do 15 proc.

    Przeładowanie kamperów i przyczep kempingowych może zatem wiązać się z poważnymi zagrożeniami i konsekwencjami prawnymi. Przestrzeganie limitów wagowych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg.

    Przed wyruszeniem w podróż warto zatem z rozwagą pakować bagaż i upewnić się, że przestrzegane są wszystkie przepisy, zarówno te obowiązujące w Niemczech, jak i za granicą.

    Źródło: www.chip.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Jürgi

    Ku… jest wogole coś dozwolone?

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x