Urząd skarbowy w Niemczech może pokryć koszty wiosennych porządków!

  Okna, podłogi, meble tapicerowane: Kiedy zbliżają się wiosenne porządki, Niemcy często korzystają z pomocy fachowców. Nie wiele osób wie jednak o tym, że w tym wypadku urząd skarbowy może mieć udział w kosztach.

  Niemiecki urząd skarbowy może pokryc koszty wiosennych porządków

  Osoby, które wynajmą firmę sprzątającą lub minijobbera do wiosennego sprzątania, niemiecki urząd skarbowy może pokryć koszty. Czyszczenie okien, ogrodu zimowego, dywanów lub ziemi na tarasie zalicza się bowiem do tak zwanych usług związanych z gospodarstwem domowym (niem. haushaltsnahe Dienstleistungen). Urząd skarbowy w Niemczech uznaje koszty dojazdu, czasu pracy i użytkowania maszyny z uwzględnieniem podatku VAT (niem. Mehrwertsteuer).

  Trzy rodzaje usług związanych z gospodarstwem domowym

  Niemieckie prawo podatkowe rozróżnia trzy różne rodzaje usług związanych z gospodarstwem domowym. Do każdego z nich stosuje się inne przepisy podatkowe. Warunkiem koniecznym w każdym przypadku jest istnienie faktury oraz to, że faktura ta nie jest wpłacana w gotówce, lecz na konto usługodawcy (!).

  Drobne zatrudnienie: Pomoc w sprzątaniu lub opieka nad dziećmi jest często organizowana jako tak zwany Minijob (więcej o tym rodzaju zatrudnienia tutaj). Obowiązuje tu maksymalny limit zarobków w wysokości 520 euro miesięcznie. Podatek dochodowy może zostać obniżony na wniosek o 20 procent wydatków, ale maksymalnie o 510 euro rocznie.

  Inne prace domowe: W przypadku usług obejmujących usługi pielęgniarskie i opiekuńcze, 20 procent wydatków, tj. wynagrodzenia za powyższe usługi, można odliczyć w Niemczech od podatku. W tym wypadku maksymalna kwota roczna wynosi 4 000 euro.

  Prywatne usługi rzemieślnicze w gospodarstwie domowym: Jeśli rzemieślnik przeprowadza naprawy w gospodarstwie domowym, zleceniodawca (klient) może odliczyć 20 procent kosztów pracy, dojazdów i maszyn, ale maksymalnie do 1 200 euro rocznie. Zleceniodawca nie może jednak odliczyć kosztów materiału.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x