07.08.2020

Urząd skarbowy w Niemczech może pokryć koszty wiosennych porządków!

Ostatnio dodane

Dolna Saksonia: Grzywny w wysokości do 10 000 euro dla kierowników szkół za nieprzestrzeganie obostrzeń!

Nowy planowany katalog kar pieniężnych za wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń w Dolnej Saksonii przewiduje nie tylko kary w...

Niemcy: Temperatury w weekend osiągną nawet do 38 stopni Celsjusza!

Według niemieckiego serwisu meteorologicznego (DWD) w piątek będzie jeszcze goręcej niż w czwartek: maksymalne temperatury będą wyniosą od 30...

Prezydent USA stawia ultimatum dla Tiktoka: Sprzedaż albo zakaz za 45 dni

Prezydent USA Trump jest pewien: aplikacja wideo Tiktok zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA. W ciągu 45 dni zostanie on zatem...

Zalecenia „Komisji Bosbacha” dla NRW: Zwiększenie sił nadzoru i możliwość objęcia obserwacją dzieci

"Komisja Bosbacha" w swoim raporcie końcowym zaleca między innymi obserwację przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (niem. Verfassungsschutz) również osób...

Okna, podłogi, meble tapicerowane: Kiedy zbliżają się wiosenne porządki, Niemcy często korzystają z pomocy fachowców. Nie wiele osób wie jednak o tym, że w tym wypadku urząd skarbowy może mieć udział w kosztach.

Niemiecki urząd skarbowy może pokryc koszty wiosennych porządków

Osoby, które wynajmą firmę sprzątającą lub minijobbera do wiosennego sprzątania, niemiecki urząd skarbowy może pokryć koszty. Czyszczenie okien, ogrodu zimowego, dywanów lub ziemi na tarasie zalicza się bowiem do tak zwanych usług związanych z gospodarstwem domowym (niem. haushaltsnahe Dienstleistungen). Urząd skarbowy w Niemczech uznaje koszty dojazdu, czasu pracy i użytkowania maszyny z uwzględnieniem podatku VAT (niem. Mehrwertsteuer).

Trzy rodzaje usług związanych z gospodarstwem domowym

Niemieckie prawo podatkowe rozróżnia trzy różne rodzaje usług związanych z gospodarstwem domowym. Do każdego z nich stosuje się inne przepisy podatkowe. Warunkiem koniecznym w każdym przypadku jest istnienie faktury oraz to, że faktura ta nie jest wpłacana w gotówce, lecz na konto usługodawcy (!).

Drobne zatrudnienie: Pomoc w sprzątaniu lub opieka nad dziećmi jest często organizowana jako tak zwany Minijob (więcej o tym rodzaju zatrudnienia tutaj). Obowiązuje tu maksymalny limit zarobków w wysokości 450 euro miesięcznie. Podatek dochodowy może zostać obniżony na wniosek o 20 procent wydatków, ale maksymalnie o 510 euro rocznie.

Inne prace domowe: W przypadku usług obejmujących usługi pielęgniarskie i opiekuńcze, 20 procent wydatków, tj. Wynagrodzenia za powyższe usługi, można odliczyć od podatku. W tym wypadku maksymalna kwota roczn wynosi 4. 000 euro.

Prywatne usługi rzemieślnicze w gospodarstwie domowym: Jeśli rzemieślnik przeprowadza naprawy w gospodarstwie domowym, zleceniodawca (klient) może odliczyć 20 procent kosztów pracy, dojazdów i maszyn, maksymalnie do 1200 euro rocznie. Zleceniodawca nie może jednak odliczyć kosztów materiału.

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x