Merkel obawia się wzrostu liczby zakażeń, ale dopuszcza poluzowanie obostrzeń w trzech obszarach

Kanclerz Angela Merkel przestrzega przed nadmiernym pośpiechem w kwestii luzowania obostrzeń. Jej zdaniem w obliczu zagrożenia, jakie niosą ze sobą mutacje wirusa, należy zachować ostrożność. Merkel uważa, że w Niemczech ma obecnie miejsce trzecia fala pandemii.

Jednocześnie kanclerz Niemiec przedstawiła swoje koncepcje ostrożnego wychodzenia z lockdownu. Merkel powiedziała w Bundestagu, że stopniowo powinno się znosić restrykcje w trzech obszarach: kontakty osobiste, edukacja i gospodarka. Powinno to iść w parze z szeroko zakrojoną akcją testowania.

Laschet: Trzeba działać ostrożnie

Lider CDU Armin Laschet również zaapelował o ostrożne podejście z uwagi na nowe warianty koronawirusa. Polityk poparł propozycje ministra zdrowia Jensa Spahna (CDU) w zakresie testów i szybkich testów, jednak jego zdaniem kraje związkowe potrzebują jeszcze trochę czasu, aby dobrze się przygotować do wdrożenia tych planów.

Federalny minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział jakiś czas temu wprowadzenie z dniem 1 marca bezpłatnych szybkich testów na koronawirusa. Ostatnio jednak poinformowano o przesunięciu tego terminu. Koncepcja darmowych testów ma być przedmiotem dyskusji na kolejnej konferencji przedstawicieli rządu federalnego i władz poszczególnych krajów związkowych, którą zaplanowano na 3 marca.

Merkel broni przesunięcia terminu wprowadzenia bezpłatnych szybkich testów na koronawirusa

Do kwestii opóźnień w realizacji pomysłu federalnego ministra zdrowia odniosła się także kanclerz Angela Merkel, broniąc decyzji o przesunięciu terminu. Jak powiedziała, na marcowym spotkaniu powinno się jeszcze raz dokładnie przedyskutować całą procedurę, aby potem nie mówiono, że rząd federalny nie skoordynował działań z krajami związkowymi.

Źródło: www.spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
177,487FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x