Więcej

  Luzowanie obostrzeń w Niemczech: oto, które kraje związkowe łagodzą wymóg noszenia maski!

  W związku ze spadkiem liczby nowych zakażeń koronawirusem w Niemczech, sporo krajów związkowych zdecydowało się na złagodzenie obostrzeń. W wielu miejscach nie ma już wymogu noszenia masek na świeżym powietrzu, a także w szkołach. Jednak niektóre landy nadal pozostają ostrożne. Oto jak wygląda sytuacja pod tym względem w poszczególnych krajach związkowych Niemiec.

  BADENIA-WIRTEMBERGIA: Wymóg noszenia masek w szkołach nie obowiązuje, jeśli w danym regionie wskaźnik zachorowalności na COVID-19, liczony jako liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni, wynosi poniżej 35, a w danej szkole od dwóch tygodni nie stwierdzono ogniska koronawirusa. Już przy zapadalności na poziomie poniżej 50 maskę można zdjąć na szkolnym dziedzińcu. Minister zdrowia Manne Lucha obiecał również, że dojdzie do złagodzenia przepisów dotyczących obowiązku noszenia masek w innych obszarach życia codziennego, np. na przystankach autobusowych.

  BAWARIA: W Bawarii uczniowie znów będą mogli zdjąć maski, przynajmniej na podwórku szkolnym i podczas wycieczek. Po posiedzeniu rządu w Monachium poinformowano natomiast, że Bawaria nie jest jeszcze gotowa do zniesienia obowiązku noszenia masek podczas lekcji.

  BERLIN: Zniesiono obowiązek noszenia masek na na ruchliwych placach i ulicach oraz na wolnym powietrzu w ogrodach zoologicznych. Maski FFP2 muszą być nadal noszone w autobusach i pociągach. Z kolei w berlińskich szkołach wymóg noszenia maski medycznej w pomieszczeniach zamkniętych będzie obowiązywał także przez pierwsze dwa tygodnie po wakacjach letnich. Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, po tym czasie zostanie on zniesiony.

  BRANDENBURGIA: Wymóg noszenia maski w szkołach podstawowych i świetlicach zostaje zniesiony. Ponadto, nie trzeba już będzie okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa przez osoby udające się na imprezę na wolnym powietrzu oraz do ogródka gastronomicznego. W powiatach, w których wskaźnik zachorowalności na COVID-19, liczony jako liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni, wynosi poniżej 20, możliwe jest dalsze luzowanie obostrzeń. Z doniesień medialnych wynika, że w Brandenburgii znów będą mogły zostać otwarte kluby i dyskoteki. Obowiązywać mają limity gości uzależnione od wielkości pomieszczenia. Jeżeli wskaźnik zapadalności na COVID-19 spadnie poniżej 20, nie będzie już konieczności przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Dotyczy to również szkół, kin, pubów i sportu. Nakaz noszenia maski miałby wówczas zastosowanie już tylko w przypadku, gdy „nie jest możliwe zachowanie dystansu w pomieszczeniach zamkniętych”.

  BREMA: Obowiązek noszenia maski na świeżym powietrzu już nie obowiązuje – z wyjątkiem przystanków komunikacji miejskiej, obszarów na zewnątrz punktów sprzedaży, np. na parkingu przed marketem budowlanym oraz pomieszczeń wewnętrznych. Nie trzeba także okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa udając się do wnętrza lokalu gastronomicznego, teatru oraz kina. Od najbliższego poniedziałku wejdzie w życie nowe rozporządzenie, zgodnie z którym dozwolone będą spotkania w gronie do dziesięciu osób, zamiast pięciu, jak to było dotychczas. Pracownicy placówek dziennej opieki nad dziećmi, uczniowie i pracownicy szkół średnich będą musieli nosić maski już tylko na korytarzach.

  HAMBURG: Od weekendu zakrywanie ust i nosa podczas przebywania na wolnym powietrzu będzie wymagane tylko w miejscach, gdzie jest szczególnie tłoczno, jak ogłosił rzecznik Senatu (jako przykład podano ruchliwą ulicę Mönckebergstrasse). Maskę nadal trzeba założyć udając się na targ. Ponadto wciąż trzeba będzie nosić maski podczas przebywania w pomieszczeniach zamkniętych.

  HESJA: Pomimo spadku liczby zachorowań na COVID-19, w Hesji nie widać końca obowiązku noszenia masek. Federalny hamulec bezpieczeństwa oraz dotychczasowe rozporządzenie rządu Hesji mają tu obowiązywać do końca czerwca 2021 roku, jak podało ministerstwo. Jednak od soboty we Frankfurcie maski są wymagane już tylko na przystankach oraz w pomieszczeniach zamkniętych.

  MEKLEMBURGIA-POMORZE PRZEDNIE: W przyszłym tygodniu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim ma zostać w znacznym stopniu zniesiony obowiązek noszenia masek na zewnątrz. Poinformowała o tym premier Manuela Schwesig (SPD). Kolejne luzowanie obostrzeń będzie uzależnione m.in. od wskaźnika zachorowań na COVID-19 w ciągu 7 dni, czy liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

  DOLNA SAKSONIA: Premier Dolnej Saksonii, Stephan Weil (SPD), chce na razie pozostać przy wymogu noszenia masek. Weil podkreślił w niedzielę, że nie należy rezygnować z zakrywania ust i nosa, zwłaszcza w obliczu pojawiających się mutacji wirusa. Zdaniem premiera nadal konieczne jest stosowanie masek w pomieszczeniach zamkniętych. Można z nich zrezygnować przebywając na świeżym powietrzu.

  NADRENIA PÓŁNOCNA-WESTFALIA: Nie ma już obowiązku noszenia maski FFP2 lub KN95 w środkach transportu publicznego. Zamiast tego wystarczy tzw. maska chirurgiczna. Jednak uczniowie w Nadrenii Północnej-Westfalii nadal będą musieli nosić maski podczas lekcji – nawet w szkołach podstawowych. Tak będzie przynajmniej w salach lekcyjnych.

  NADRENIA-PALATYNAT: W Nadrenii-Palatynacie od najbliższego poniedziałku nie trzeba już nosić masek podczas lekcji oraz na podwórku szkolnym. Ta zasada będzie obowiązywać o ile wskaźnik zachorowalności na COVID-19 nie przekroczy poziomu 35. Także nauczyciele mogą prowadzić zajęcia bez konieczności zakrywania ust i nosa.

  SAARA: Od czwartku uczniowie nie będą już musieli nosić masek w klasie. Będzie to jednak nadal wymagane w budynku szkoły oraz w drodze do szkoły, w przypadku korzystania z transportu publicznego. Już od 11 czerwca nie trzeba nosić masek przebywając na podwórku szkolnym.

  SAKSONIA: W Saksonii jak na razie nadal wymagane jest noszenie masek – między innymi w miejscach publicznych, w których nie jest możliwe zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób. W powiatach, w których wskaźnik zapadalności na COVID-19 przekracza 35, konieczne jest okazywanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa m.in. w sklepach, podczas wizyt w zakładach opieki zdrowotnej i w restauracjach.

  SAKSONIA-ANHALT: Saksonia-Anhalt podjęła we wtorek decyzję w sprawie dotychczas obowiązujących ograniczeń dotyczących kontaktów międzyludzkich – będą to już jedynie zalecenia. W sklepach i w środkach komunikacji miejskiej wystarczy w przyszłości maska chirurgiczna, nie będzie już wymagane noszenie masek FFP2. Jeśli chodzi o szkoły, uczniowie będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa już tylko na korytarzu.

  SZLEZWIK-HOLSZTYN: W Szlezwiku-Holsztynie od poniedziałku klienci nie muszą już nosić masek przed sklepami detalicznymi i na parkingach. Z kolei uczniowie nadal muszą zasłaniać usta i nos – i będą musieli to robić także w okresie dwóch tygodni po zakończeniu letnich wakacji.

  TURYNGIA: W Turyngii nie ma na razie mowy o luzowaniu obostrzeń.  Minister zdrowia Heike Werner (Partia Lewicy) ostrzegła przed nadmiernym pośpiechem w znoszeniu restrykcji. Powiedziała, że błędem jest rezygnacja z obostrzeń już teraz, gdy jeszcze nie wszystkie osoby, które tego chcą, zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

  Źródło: www.spiegel.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  173ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Zarobki w Niemczech – czyli najlepiej i najgorzej opłacane zawody w Niemczech!

  Rok 2021 za nami, więc można podsumować, które zawody należały w Niemczech do tych najlepiej opłacanych oraz które były najgorzej opłacane. W tym artykule...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x