09.07.2020

Einstand – co to takiego?

Einstand to nazwa małej uroczystości organizowanej przez nowego pracownika na rzecz współpracowników. Mówimy wtedy o „einen Einstand geben” i debiucie pracownika w nowym środowisku.

Co przygotować?

Nowy pracownik, organizując mały bufet lub zapraszając nowych kolegów na piwo czy drinka wykorzystuje tę uroczystość, aby się przedstawić i „wkupić” w nowe otoczenie. Z założenia uroczystość służyć ma wzajemnemu poznaniu się i przełamywaniu początkowych stresów. „Einstand” jest również skromną uroczystością i nie warto myśleć o niej w kategorii „zastaw się, a postaw się”

Kiedy przygotować?

Przed przygotowaniem przyjęcia, należy zapoznać się z zachowaniem w nowej firmie, aby uniknąć nieporozumień. Nie powinniśmy urządzać „Einstand” natychmiast w pierwszym dniu roboczym, lecz jeśli planujemy coś takiego urządzić, nie powinno to zająć również i roku. Zdecydowanie najczęściej mała uroczystość urządzana jest wraz z końcem okresu próbnego i gra bardziej rolę miłej „tradycji” aniżeli faktycznie służy przełamywaniu pierwszych barier, ponieważ po takim czasie wszyscy się już znają.

Niemiecką niepisaną tradycją jest również małe przyjęcie wtedy, kiedy zdecydujemy się zmienić miejsce pracy z własnej woli. Wtedy na odchodne również możemy przygotować mały poczęstunek i razem z innymi, powspominać nasz przepracowany czas w firmie.

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x