Na 11 dni przed pierwszą niedzielą adwentu, ma miejsce Dzień Pokuty i Modlitwy (niem. Buß- und Bettag). Dla ewangelików jest to przede wszystkim dzień zadumy i reorientacji. Przy czym nie chodzi tutaj o pokutę za popełnione grzechy, lecz powrót do Boga poprzez zastanowienie się nad swoją postawą i zachowaniem.

Gdzie Dzień Pokuty i Modlitwy jest w Niemczech wolny od pracy?

Aktualnie Dzień Pokuty i Modlitwy jest uznawany jako oficjalne święto tylko w jednym landzie. Zgodnie z Ustawą o Świętach landu Saksonia (SächsSFG), Dzień Pokuty i Modlitwy jest świętem, a co za tym idzie dniem wolnym od pracy. W związku z tym wszyscy, którzy mieszkają na terenie Saksonii mają dzisiaj wolne.

W pozostałej części Niemiec dzień ten jest normalnym dniem roboczym.

Na Bawarii istnieje jednak pewien wyjątek: tego dnia nie odbywają się w szkołach zajęcia. W związku z tym dzieci mieszkające na terenie Bawarii nie muszą iść dzisiaj do szkoły, w przeciwieństwie do nauczycieli, którzy mimo wszystko muszą pracować. Tego dnia w większości szkół odbywają się zebrania dla nauczycieli, podczas których dyskutuje się na temat aktualnych zagadnień z zakresu wychowania i kształcenia.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika