Nagrywanie kontroli policyjnej w formie obrazu i dźwięku jest w Niemczech przestępstwem. Każdy, kto mimo ostrzeżeń, nie zrezygnuje z nagrywania, musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W tej kwestii istnieją w Niemczech różne wyroki, w tym Sądu Rejonowego w Monachium (AZ 1034 Ls 458 Js 197562/19 jug).
Jakich informacji musi udzielić policjant w Niemczech?
Podczas kontroli policyjnej w Niemczech możliwe jest jednak wezwanie świadków w celu obserwacji sytuacji. Świadkowie mogą słuchać, ale oczywiście nie mogą utrudniać działań policji. Można również poprosić policjanta o podanie nazwiska, stopnia i stanowiska. Funkcjonariusze nie muszą jednak podawać tych informacji na piśmie. Policjanci w Niemczech muszą również okazać dowód tożsamości, jeśli zostaną o to poproszeni. Nie muszą go jednak przekazywać.
Jakich informacji może wymagać od ciebie policjant w Niemczech?
Z drugiej strony, podczas kontroli w ruchu drogowym w Niemczech masz obowiązek przekazać swoje prawo jazdy i dokumenty pojazdu. Nie wolno również zatajać danych osobowych. Obejmuje to
- Imię i nazwisko
- Nazwisko rodowe
- Data urodzenia
- Miejsce urodzenia
- Stan cywilny
- Adres zamieszkania
- Narodowość
Wskazane jest również, aby nic nie mówić – na przykład o możliwym wykroczeniu drogowym. Jednak współpraca (otwarta komunikacja, przestrzeganie instrukcji, brak agresywnych lub gwałtownych reakcji) pomoże zapobiec niepotrzebnej eskalacji sytuacji.
źródło: t-online.de
A w Polsce każda interwencja policji MUSI być nagrywana. Dlatego mają kamerki na uniformach. No, ale w Polsce nie ma jeszcze kutury zachodu. Ukryć, ukryć i ukarać tych, którzy ujawniają machlojki.
Slowo przeciw slowu, w kazdej sprawie karnej slowo policjanta bedzie najwazniejsze!
To,ze nie mozna nagrywac intetwencji to kpina, ten kto mial jakis kontakt z niemiecka milicja ten wie o czym pisze.