Czy można nagrywać policjanta podczas kontroli drogowej w Niemczech?

  Nagrywanie kontroli policyjnej w formie obrazu i dźwięku jest w Niemczech przestępstwem. Każdy, kto mimo ostrzeżeń, nie zrezygnuje z nagrywania, musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W tej kwestii istnieją w Niemczech różne wyroki, w tym Sądu Rejonowego w Monachium (AZ 1034 Ls 458 Js 197562/19 jug).

  Jakich informacji musi udzielić policjant w Niemczech?

  Podczas kontroli policyjnej w Niemczech możliwe jest jednak wezwanie świadków w celu obserwacji sytuacji. Świadkowie mogą słuchać, ale oczywiście nie mogą utrudniać działań policji. Można również poprosić policjanta o podanie nazwiska, stopnia i stanowiska. Funkcjonariusze nie muszą jednak podawać tych informacji na piśmie. Policjanci w Niemczech muszą również okazać dowód tożsamości, jeśli zostaną o to poproszeni. Nie muszą go jednak przekazywać.

  Jakich informacji może wymagać od ciebie policjant w Niemczech?

  Z drugiej strony, podczas kontroli w ruchu drogowym w Niemczech masz obowiązek przekazać swoje prawo jazdy i dokumenty pojazdu. Nie wolno również zatajać danych osobowych. Obejmuje to

  • Imię i nazwisko
  • Nazwisko rodowe
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia
  • Stan cywilny
  • Adres zamieszkania
  • Narodowość

  Wskazane jest również, aby nic nie mówić – na przykład o możliwym wykroczeniu drogowym. Jednak współpraca (otwarta komunikacja, przestrzeganie instrukcji, brak agresywnych lub gwałtownych reakcji) pomoże zapobiec niepotrzebnej eskalacji sytuacji.

  źródło: t-online.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Filip

  A w Polsce każda interwencja policji MUSI być nagrywana. Dlatego mają kamerki na uniformach. No, ale w Polsce nie ma jeszcze kutury zachodu. Ukryć, ukryć i ukarać tych, którzy ujawniają machlojki.

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x