Berlin wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się: Senat przyjął zasadę 15 km

Polski program do fakturowania w Niemczech

Od soboty mieszkańców Berlina może obowiązywać reguła, zgodnie z którą zasięg przemieszczania się będzie ograniczony do 15 kilometrów od granic miasta. W związku z utrzymującą się dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem, na posiedzeniu Senatu przyjęto zasadę ograniczającą swobodę przemieszczania się. Zostało to ogłoszone przez senatora ds. finansów Matthiasa Kollatza. Naruszenia będą podlegały karze grzywny. „Celem wszystkiego, co robimy, jest zmniejszenie liczby podróży i kontaktów”, powiedział Kollatz.

Nowa zasada obowiązuje już w Brandenburgii i kilku innych krajach związkowych. Regulacja ma na celu uniemożliwienie odbywania podróży w celach turystycznych mieszkańców powiatów, w których odnotowano ponad 200 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Zasięg przemieszczania się mieszkańców jest bowiem wówczas ograniczony do 15 kilometrów wokół ich powiatu lub miasta na prawach powiatu. Dojazdy do pracy, zakupy i wizyty u lekarza są nadal dozwolone. Zasada ta jest efektem porozumienia osiągniętego przez rząd federalny i władze poszczególnych krajów związkowych podczas ubiegłotygodniowego spotkania w sprawie przedłużenia lockdownu.

We wtorek rano liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni odnotowanych przez urzędy ds. zdrowia wyniosła w całych Niemczech średnio 164,5. Najwyższy poziom tego wskaźnika wystąpił 22 grudnia i wyniósł 197,6. Różnice pomiędzy krajami związkowymi są jednak ogromne: największy wskaźnik zachorowalności jest w Saksonii (341,9) i Turyngii (325,7).

W Berlinie liczba ta jest na poziomie 190,8, ale w kilku dzielnicach przekroczyła już granicę 200 zakażeń. Należą do nich Treptow-Köpenick, Tempelhof-Schöneberg, Spandau, Charlottenburg-Wilmersdorf i Pankow.

Źródło: www.n-tv.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
171,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x