polisa.de
  polisa.de

  Albert Einstein i Oktoberfest?

  polisa.de

  Oktoberfest, coroczny festiwal piwa odbywający się w Monachium, zna cały Świat. Gdybyśmy przenieśli się w czasie do roku 1896, moglibyśmy natrafić wśród robotników pracujących przy wydarzeniu, na krzątającego się wśród nich 17-letniego Alberta Einsteina.

  Początki kariery

  To właśnie w tym roku, firma rodziny Einstein, Elektro – Technische Fabrik J.Einstein & Cie, zajmująca się produkcją lamp i prądnic oraz budowaniem sieci dostarczających prąd i oświetlenie, dostała kontrakt na montaż (po raz pierwszy w historii) elektrycznego oświetlenie na bawarskim Oktoberfest. Było to w tamtym czasie pierwsze tak duże zamówienie.

  Wkrótce potem, firma dostała kontrakt na zelektryfikowanie pod-monachijskiego miasteczka Schwabing liczącego dziesięć tysięcy mieszkańców, które dzisiaj jest jedną z dzielnic Monachium. Zaopatrzyła w energię browar „Pschorr” oraz uniwersytecką klinikę „Krankenhaus Rechts der Isar”. To dzięki takim początkom i dobrze wykonanej pracy, rodzinna firma w krótkim czasie zdobyła renomę i zaczęła elektryfikować południową Bawarię oraz północne Włochy, gwarantując sobie środki na dalszy rozwój oraz elitarne wykształcenie dla młodego Alberta.

  Źródło: książka „Einstein in Love” autorstwa Dennisa Overbye (ISBN 0-670-89430-3)

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x