W najbardziej wysuniętej na północ stolicy Niemiec (stolica landu Szlezwik-Holsztyn), w przyszłości mandatami karani będą nie tylko właściciele samochodów, ale także pojemników na śmieci. Od 1 stycznia wystawienie pojemnika na śmieci zbyt wcześnie może kosztować jego właściciela 1000 euro!
Zasada godziny 20:00
Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi odpadów, pojemniki i worki na śmieci mogą być wystawiane do odbioru dopiero po godzinie 20:00 w dniu poprzedzającym ich wywóz. Co więcej: po opróżnieniu pojemniki muszą zostać „natychmiast usunięte z obszaru ruchu publicznego”! Zgodnie z rozporządzeniem, każdy, kto nie zastosuje się do przepisów, musi liczyć się z grzywną w wysokości do 1000 euro.
Pojemniki na śmieci stoją zbyt długo w miejscach publicznych
Powodem kampanii antyśmieciowej jest poprawa czystości miasta. Obecnie zdarza się, że pojemniki na śmieci są czasami wystawiane w miejscach publicznych na kilka dni przed ich opróżnieniem. Niektóre z nich są przepełnione i stoją w miejscach publicznych z otwartymi pokrywami. „Przyciąga to gołębie, mewy i szczury, które przyczyniają się do rozrzucania odpadów i zaśmiecania okolicy”, mówi gmina, wyjaśniając swoje podejście.
Mieszkańcy Kilonii uważają nowe przepisy za przesadzone
Wielu mieszkańców Kilonii uważa, że nowe przepisy dotyczące śmieci są przesadzone. Boris Salman (43) z dzielnicy Gaarden: „To kompletne szaleństwo i graniczy z manią regulacyjną. Jeśli już, to powinno to być uzależnione od miejsca, a nie czasu. Myślę, że ludzie powinni upewnić się, że nie stawiają swoich pojemników na śmieci na środku chodnika, aby matki z wózkami dziecięcymi lub osoby starsze z wózkami na zakupy lub chodzikami mogły łatwo przejść”.
Boje Willms (40) nie widzi potrzeby wprowadzenia tego środka: „Dla mnie godzina 20:00 jest wykonalna, ponieważ wtedy po prostu wynoszę śmieci po tym, jak położę dzieci spać. Ale wysokość ewentualnej grzywny jest całkowicie przesadzona”.
Ingrid von Döhren (70) również nie podoba się nowe rozporządzenie w sprawie odpadów. „Jak ludzie, którzy pracują na zmiany lub wyjeżdżają na cały dzień, mają to zrobić? Albo będą musieli zapłacić nieproporcjonalną karę, albo ich śmieci nie zostaną odebrane”.
Nie będzie policji śmieciowej
Prawdopodobnie nie będzie jednak „policji śmieciowej”. Burmistrz Kilonii Ulf Kämpfer (51, SPD) ujął to w następujący sposób w połowie października w lokalnej radzie Gaarden: „Oczywiście nie chcemy stawiać wszystkich na baczność”. Wysokość grzywny będzie się różnić w zależności od przypadku. „Ale dla upartych, którzy wielokrotnie nie będą przestrzegali zasad, chcemy mieć opcje prawne”.
Zanim nowe rozporządzenie w sprawie odpadów wejdzie w życie na początku przyszłego roku, musi jeszcze zostać zatwierdzone przez radę Kilonii.
źródło: bild.de
BERLIN Neukölln – A może weźmiecie się za Penerów śpiących na materacach miesiącami, latami w miejscach publicznych, w centrach, przed sklepami, pod zadaszeniami itp. za żebraków pod sklepami, bankami, Sparkasse, przy skrzyżowaniach na chodnikach itp. żebrujących cyganów nachalnie na chodnikach, ulicach – To też miejsca publiczne, przystanki, przy chodnikach, jedynie wielki śmietnik – Byłem w Jeleniej Górze to Berlin Neukölln według Jeleniej Góry jest śmietnikiem, tam papierka nie znajdziesz, nie ma żadnych penerów, żebraków
Nie no co ty, łatwiej ściągnąć kaskę z uczciwie pracujących 🙌🏻
JEST WYJŚCIE – Nie wystawiać śmietników, zbierać do worków, do samochodu i wyrzucać gdzie się da i nie będzie pojemników w miejscach publicznych – czyli CZYSTO
Na kosze wystarczy gwiazdę Dawida przykleić i nie będzie mandatów. Żydy przecież obecnie na 1 miejscu jeśli chodzi o tolerancję.
U mnie już w piątek komisariat policji wystawia śmieci gdy jest odbiór w poniedziałek.
I stoją cały weekend.
Co ciekawe….
Największy kontener mają na szkło…