22 niewyjaśnione przypadki morderstw: Interpol chce rozwiązać sprawy sprzed lat

    Interpol – międzynarodowa organizacja policji pomagająca organom ścigania w walce z wszelkimi formami przestępczości, działająca w 195 krajach – wraz z policją niemiecką, holenderską i belgijską rozpoczęła kampanię mającą na celu wyjaśnienie spraw dotyczących 22 dawno popełnionych morderstw, których ofiarami były kobiety. W ramach operacji „Identify Me” będą pokazywane zdjęcia ubrań i przedmiotów należących do ofiar, a także rekonstrukcje twarzy – ogłosił Interpol we francuskim mieście Lyon.

    Tożsamość zamordowanych kobiet nie została dotąd ustalona

    Wśród spraw dotyczących Niemiec można wymienić zmumifikowane zwłoki znalezione w Kolonii w 2001 roku, ciało kobiety, na które natrafiono na autostradzie A6 w pobliżu miasta Heilbronn w Badenii-Wirtembergii w 1986 roku, zwłoki kobiety znalezione w Altena-Bergfeld w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia w 1997 roku, ciało kobiety znalezione w Wezerze w Bremie w 2002 roku, a także martwe kobiety, na które natrafiono w lesie Spandauer Forst w pobliżu Berlina w 1998 roku oraz w lesie znajdującym się w pobliżu miasta Todtnau, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w 1997 roku.

    „Większość z 22 ofiar została brutalnie zamordowana, niektóre przed śmiercią były również maltretowane lub głodzone” – poinformowała holenderska policja. Tożsamość kobiet nie jest jeszcze znana, „także dlatego, że prawdopodobnie pochodziły z innych krajów niż ten, w którym zostały znalezione” – wyjaśnili Carina van Leeuwen i Martin de Wit. Ich zdaniem możliwe jest, że zostały one celowo pozostawione w Belgii, Holandii lub Niemczech, aby utrudnić śledztwo.

    Identyfikacja ofiar mogłaby dostarczyć wskazówek na temat sprawców

    „Chcemy podkreślić, że szukamy nazwisk” – powiedziała Carolien Opdecam z belgijskiej policji. I dodała: „Tożsamość ofiary jest często kluczem do odkrycia tajemnic danej sprawy”.

    Ponieważ istnieje domniemanie, że niektóre z zamordowanych kobiet pochodziły z określonych regionów Europy Wschodniej, identyfikacja ofiar mogłaby również dostarczyć wskazówek na temat sprawców. W podobnych śledztwach ustalenie tożsamości prowadziło ostatecznie do aresztowania sprawców – wyjaśniła rzeczniczka Federalnego Urzędu Kryminalnego (niem. Bundeskriminalamt) Anja Allendorf.

    Kampanię „Identify me” wspierają znane osobistości

    Niemieckie przypadki niewyjaśnionych morderstw mają zostać przedstawione w najbliższych miesiącach w programie ZDF „Aktenzeichen XY ungelöst”. Również międzynarodowa organizacja policji Interpol uruchomiła w internecie portal pod adresem www.interpol.int/im, na którym można zapoznać się ze szczegółami wszystkich spraw.

    Kampanię wspiera wiele znanych osobistości, m.in. mistrzyni świata w boksie Regina Halmich i dziennikarka sportowa w ZDF Katrin Müller-Hohenstein. „Wszystkie te kobiety dzielą ten sam okrutny los” – wyjaśniła Müller-Hohenstein. To niewyobrażalne, „przez co musiały przejść”. Kampanię wspiera również organizacja „Weisser Ring”, działająca na rzecz ochrony ofiar, która w grudniu zwracała uwagę na wzrost przemocy domowej.

    Źródło: www.zdf.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x