Federalna Izba Lekarska apeluje o szybki powrót do darmowych szybkich testów na koronawirusa. Jej przewodniczący Klaus Reinhardt powiedział w niedzielnym wywiadzie dla gazet grupy medialnej Funke, że wprowadzenie odpłatności za testy nie skłoniło obywateli do poddania się szczepieniom. Dlatego rząd federalny i władze poszczególnych krajów związkowych powinny jego zdaniem zdobyć się na odwagę, aby szybko i konsekwentnie skorygować tę błędną decyzję.
Od 11 października szybkie testy na koronawirusa są w Niemczech darmowe tylko w wyjątkowych przypadkach. Rząd federalny przestał je finansować. Wiele punktów, w których były one wykonywane, zostało w międzyczasie zamkniętych. W uzasadnieniu decyzji podano, że obecnie każdy ma możliwość zapewnienia sobie ochrony dzięki szczepieniom. Od tego czasu bezpłatne szybkie testy na koronawirusa są dostępne tylko dla osób, które nie mogą być zaszczepione, w tym dla dzieci poniżej 12. roku życia, a także tymczasowo dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat i dla kobiet w ciąży.
Wüst chce bezpłatnych testów dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wüst wezwał do wprowadzenia bezpłatnych testów na koronawirusa dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. „Duże ilości zakażeń wśród osób niezaszczepionych prowadzą do coraz większej liczby przypadków także wśród osób zaszczepionych” – powiedział w wywiadzie udzielonym „Bild am Sonntag” polityk CDU. Uważa on, że bezpłatne szybkie testy dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców ułatwiłyby również osobom o niskich dochodach ochronę siebie i innych, a jednocześnie nie spowodowałyby osłabienia motywacji do szczepień.
Zasada 2G + test – tego domaga się Reinhardt w regionach z dużą ilością zachorowań
Prezes Federalnej Izby Lekarskiej podkreślił jednak, że w sezonie jesienno-zimowym, kiedy wiele osób spędza czas wolny w zamkniętych pomieszczeniach, konieczne jest ponowne wprowadzenie darmowych testów, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Zaapelował o jak najszybsze uchwalenie przepisów w tej sprawie. Jego zdaniem dobrze byłoby, aby nastąpiło to w połowie listopada, wraz z nowelizacją ustawy o ochronie przed zakażeniami.
Ponieważ wirus może być przenoszony również przez osoby zaszczepione, przewodniczący Federalnej Izby Lekarskiej domaga się wdrożenia w całych Niemczech strategii testowania obejmującej wszystkich, również tych zaszczepionych. Na przykład w regionach o wysokiej liczbie zachorowań, oprócz stosowania zasady 2G, warunkiem udziału w wydarzeniach, podczas których można łatwo zarazić się koronawirusem (jak np. podczas wizyty w klubach) powinien być negatywny wynik szybkiego testu. Oznaczałoby to, że osoby zaszczepione i wyleczone z COVID-19 byłyby wpuszczane do obiektu wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu.
Źródło: www.t-online.de
To co te szczypawki pomogly!???? NIC 🤮🤮🤮🤮🤮🤮