01.08.2020

25 miliardów euro dla firm — rząd Niemiec uruchamia portal poświęcony wsparciu pomostowemu

Ostatnio dodane

14 najciekawszych atrakcji turystycznych w Bawarii, które trzeba zobaczyć!

Bawaria to kraj związkowy o wielu obliczach. Atrakcje turystyczne Bawarii są równie różnorodne – od pięknych miast pełnych niesamowitych...

Ogródek działkowy w Niemczech – koszty oraz najważniejsze informacje!

Praca w ogródku działkowym to jedno z ulubionych zajęć ludzi w każdym wieku oraz rodzin przez cały rok. Uprawianie...

Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

Nie każdy jest w Niemczech zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Jednak każdego roku wielu podatników jest zaskoczonych, że prawie...

Niemcy: 35.000 dzieci do szóstego roku życia bez szczepienia przeciwko odrze!

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (RKI), 35.000 dzieci do szóstego roku życia nie zostało zaszczepionych przeciwko...

Rząd niemiecki przedstawił platformę służącą do obsługi procesu dystrybucji środków w ramach wsparcia pomostowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Do dyspozycji jest kwota w wysokości nawet 25 miliardów euro.

Komisja Europejska zgodziła się na wsparcie dla przedsiębiorstw

Pomoc dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji może rozpocząć się zgodnie z planem: Komisja Europejska dała zielone światło dla planu rządu federalnego, który zakłada udzielenie pomocy borykającym się z problemami przedsiębiorstwom dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Stabilizacji Gospodarczej (Wirtschaftsstabilisierungsfond, WSF). Według ministra gospodarki Petera Altmaiera, aktualnie rząd prowadzi rozmowy z około 50 firmami, ale zakłada, że liczba ta może wkrótce znacząco wzrosnąć.

Fundusz jest przeznaczony dla dużych firm, które potrzebują kompleksowych pakietów pomocowych. Ma do dyspozycji do 100 mld euro na środki kapitałowe — takie jak ciche udziały lub nabycie akcji przedsiębiorstw — oraz ponad 400 mld euro na poręczenia.

Fundusz służy jako uzupełnienie programów specjalnych kontrolowanego przez państwo banku KfW Förderbank. Fundusz może także udzielać KfW kredytów w łącznej wysokości do 100 mld euro, aby umożliwić bankowi Förderbank refinansowanie specjalnych programów dla przedsiębiorstw.

25 mld euro dla małych i średnich przedsiębiorstw w Niemczech — pierwsze wypłaty już w lipcu

Rząd niemiecki kontynuuje działania pomocowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konsultanci podatkowi lub audytorzy, którzy będą składać wnioski o wsparcie pomostowe dla przedsiębiorstw, mogą od środy rejestrować się na platformie internetowej. W dalszej kolejności powinno być możliwe składanie wniosków online. Wypłaty dla przedsiębiorstw mają być realizowane już w lipcu.

W ramach wsparcia pomostowego łączna kwota środków pomocowych opiewa na 25 mld euro. Mają one pomóc zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom, które nadal ponoszą znaczne straty w obrotach. Istnieje możliwość uzyskania zwrotu stałych kosztów operacyjnych w wysokości do 150.000 euro. Wsparcie pomostowe ma być przyznawane na okres od czerwca do sierpnia dla takich sektorów, jak hotelarstwo i gastronomia, dla klubów i barów, biur podróży, czy wędrownych artystów. Będą to bezzwrotne dotacje.

Altmaier powiedział w Berlinie, że program ten powinien pomóc wielu małym i średnim przedsiębiorstwom przetrwać kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa. Jest to kluczowy element pakietu stymulacyjnego uchwalonego przez czarno-czerwoną koalicję.

Źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x