Za posiadanie w Niemczech marihuany może grozić 6 miesięcy więzienia. Mimo legalizacji!

  Palenie marihuany jest w Niemczech legalne od 1 kwietnia. Niemniej jednak, użytkownicy marihuany nadal mogą trafić do więzienia. Nacisk na tak surowe podejście pochodzi z Badenii-Wirtembergii. Kilka prokuratur w południowej Badenii i komenda główna policji we Freiburgu wyjaśniły: Ponieważ aktualnie nie jest możliwe, żeby narkotyki pochodziły z legalnych źródeł, takich jak kluby konopne (które zaczynają działać dopiero 1 lipca) lub rośliny uprawiane w domu (których dojrzewanie zajmuje co najmniej dwa miesiące), palacze automatycznie stają się świadkami w postępowaniu karnym przeciwko nieznanym osobom. Dzieje się tak, ponieważ sprzedaż marihuany i haszyszu jest nadal zabroniona.

  Zakwalifikowanie się jako świadek może spowodować więcej kłopotów, niż groziło palaczom marihuany przed długo oczekiwaną w Niemczech dekryminalizacją narkotyków. Przed 1 kwietnia mogli oni powoływać się na prawo do odmowy składania zeznań przed organami śledczymi. Ponieważ byli oskarżonymi w postępowaniu karnym, mogli zachować milczenie.

  Przymusowe zatrzymanie na okres do sześciu miesięcy

  Ponieważ sami zainteresowani nie są już zagrożeni ściganiem, muszą zeznawać zgodnie z prawdą, gdy zostaną zapytani, od kogo otrzymali marihuanę. „Świadkowie ci są również zasadniczo zobowiązani do udzielania prawdziwych informacji. Dlatego też muszą zostać ustalone ich dane osobowe, aby mogli zostać uznani za świadków” – twierdzą prokuratorzy.

  Jeśli nie będą chcieli zeznawać, mogą zostać ukarani grzywną zgodnie z § 70 kodeksu postępowania karnego, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach mogą nawet trafić do więzienia. Może ono trwać maksymalnie sześć miesięcy.

  Wiele prokuratur w Niemczech krytykuje takie podejście

  Wiele prokuratur – które są najwyższymi organami ścigania w niektórych krajach związkowych – jest krytycznie nastawionych do tego rozwiązania. Kilku ich przedstawicieli podkreśliło, że rozmowy koordynacyjne dotyczące sposobu radzenia sobie z nową sytuacją prawną odbędą się dopiero w nadchodzących tygodniach.

  Obecnie jedynym legalnym sposobem na zdobycie marihunay w Niemczech jest udanie się do lekarza, a następnie do apteki z receptą.

  źródło: bild.de, twitter.com

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Eustachy

  Najpoerw marichunanen, pozniej legalizacja koksu, chinskiego bialka i uprawy lisci cocki…. Najlepsi wyborcy to nacpani wyborcy. Nacpani wyborcy to najglupsi wyborcy. Najglupsi wyborcy to najlepsi wyborcy – bo mozna nini manipulowac na lewo i prawo i wciskac i kazdy kit (klimatyczny, epidemiczny, energetyczny, gebder, lgbt i inne pasci, ktore niszcza zachodnia cywilizacje i jej dorobek).

  Tomek

  Za legalne rzeczy grozi więzienie, a za bycie nielegalnym kryminalistą z Afryki grozi wysoki zasiłek i mieszkanie z jacuzzi.
  Miejmy nadzieję, że AfD przejmie władzę i zrobić choć połowę z tego co mają w programie. Problem tylko w tym, że Niemcy to debile i pod groźbą nazwania ich nazistami, znowu wybiorą lewaków.

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x