YouTube usunął kanał „Querdenken” za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji

    Serwis internetowy YouTube usunął kanał „Querdenken 711”, któremu od jakiegoś czasu przygląda się Federalny Urząd Ochrony Konstytucji. Rzecznik platformy poinformował, że ruch „Querdenken 711” otrzymał wcześniej ostrzeżenie w związku z zamieszczaniem treści, które naruszały wytyczne YouTube mające na celu zapobieganie rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji.

    75 tys. subskrybentów

    Kanał został wówczas zablokowany, uniemożliwiając krytykom obostrzeń wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa zamieszczanie na nim kolejnych filmów. Jednak ze względu na próby obejścia tego zakazu poprzez użycie innego kanału w celu publikowania swoich materiałów, oba kanały zostały usunięte. „Querdenken 711” miał ostatnio około 75 tys. subskrybentów.

    Inicjatywa „Querdenken” narodziła się w Stuttgarcie, 711 oznacza numer kierunkowy stolicy Badenii-Wirtembergii. Jego zwolennicy od miesięcy wychodzą na ulice, by zaprotestować przeciwko restrykcjom wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa. Aktualnie działalność ruchu „Querdenken” w Stuttgarcie i innych regionach Niemiec jest monitorowana przez różne urzędy ochrony konstytucji.

    Przejście na Peertube?

    Rzecznik „Querdenken 711” Michael Ballweg zaprzeczył temu, jakoby zablokowany film został zamieszczony po raz drugi na innym kanale. „Nie ma w ogóle drugiego kanału”. Wyjaśnił, że pod koniec 2020 roku wielokrotnie skutecznie bronili się przed usuwaniem poszczególnych filmów na YouTube, korzystając z pomocy prawnej. Rzecznik oświadczył, że wszystkie pozwy przeciwko YouTube zakończyły się do tej pory sukcesem.

    „Querdenken 711” intensyfikuje obecnie działania na rzecz stworzenia europejskiej, zdecentralizowanej alternatywy dla YouTube, ogłosił Ballweg. Stawiają przy tym na Peertube. Jest to oprogramowanie, które pozwala użytkownikom na prowadzenie własnych platform do publikowania filmów. Projekt reklamuje się jako zdecentralizowany, wolny i przejrzysty. Jednak podobnie jak w przypadku komunikatora Telegram, znaleźli tam dla siebie miejsce również ekstremiści, którzy wcześniej byli usuwani z komercyjnych platform za łamanie wytycznych.

    Źródło: www.welt.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x