Wysokie ceny na stacjach benzynowych pomimo obniżenia podatku energetycznego od paliw oburzają polityków w Niemczech

    Obniżenie podatku energetycznego od paliw miało spowodować spadek cen na stacjach benzynowych w Niemczech. Jednak po dwóch tygodniach od wejścia w życie tej regulacji, wiele osób mówi o porażce, a cała sprawa wywołuje oburzenie w rządzie federalnym i w poszczególnych krajach związkowych. Wszystko dlatego, że ceny paliw nadal utrzymują się na wysokim poziomie.

    Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego: potrzeba alternatywy, która będzie naprawdę skuteczna

    Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier krytycznie ocenił tę sytuację i wezwał polityków do ponownego zastanowienia się nad tym, jak w sprawiedliwy sposób rozłożyć obciążenia w Niemczech. „Rozumiem niezadowolenie obywateli, gdy wielu musi ograniczać wydatki, a niektórzy osiągają dodatkowe zyski.” Steinmeier podkreślił w wywiadzie dla gazety „Bild am Sonntag”, że trzeba poważnie podejść do tego problemu.

    Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig (SPD) poddała w wątpliwość sens dalszego obowiązywania obniżonego podatku energetycznego od paliw. Jej zdaniem potrzeba alternatywy, która będzie naprawdę skuteczna i dobrze przyjęta przez obywateli. Ponadto Schwesig poparła propozycję wprowadzenia „podatku od nadmiernych zysków”, którym mieliby zostać obciążeni „zwycięzcy kryzysu”.

    Federalny minister finansów: bez obniżenia podatku energetycznego paliwa na stacjach benzynowych byłyby znacznie droższe

    Jens Spahn (CDU), zastępca przewodniczącego frakcji CDU/CSU, wezwał federalnego ministra gospodarki Roberta Habecka do działania. Jego zdaniem powinno się przynajmniej zażądać wyjaśnień od międzynarodowych koncernów naftowych.

    Federalny minister finansów Christian Lindner (FDP) przestrzegł natomiast przed „pochopnymi osądami”. Minister finansów powiedział portalowi t-online, że na chwilę obecną nie można jeszcze stwierdzić, czy spółki naftowe osiągają nadzwyczaj wysokie zyski. „W każdym razie nie ulega wątpliwości, że bez obniżenia podatku energetycznego paliwa na stacjach benzynowych byłyby znacznie droższe” – powiedział gazecie „Bild am Sonntag”. Dodał, że to zadaniem urzędu ochrony konkurencji jest sprawdzenie, czy przedsiębiorstwa nie wykorzystują swojej pozycji rynkowej.

    Źródło: www.focus.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    4 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    4 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Tomek

    Czyli po wakacjach benzyna po 3€? Ale wtedy będzie ważniejszy kowid i szczepionki.

    xyz

    Dymanie ludzi na kasę na lewo i prawo ciąg dalszy.

    BERLINER

    Teraz to jest CISZA PRZED BURZĄ – Zacznie brakować Paliwa, mogą być reglamentacje a to podniesie ceny Paliw – Świat obecnie nie ma możliwości technicznej aby wystarczająco zabezpieczyć Paliwo, Gaz pomijając Rosję – Producenci będa to wykorzystywać, różnymi problemami technicznymi itd. może być 3 Euro a nawet i więcej – UNIA nakładając na Rosję sankcje, na nic nie była, nie jest przygotowana – Myślałem że UNIA jest potęgą żywnościową, samowystarczalna – Biliony Euro rocznie idzie dla Rolników a tu co, brakuje zboża, słonecznika itp.

    BERLINER

    JESTEM CZARNOWIDZEM I CZARNO TO WIDZĘ CO SPOWODOWAŁO ­ – Nie wojna na Ukrainie ale nakładane sankcje na Rosję – Bez przygotowania, bez żadnego zabezpieczenia – UNIA POPEŁNIA SAMOBÓJSTWO na smyczy USA i – Swoimi przepisami, ustawami, wymysłami – Ciągnie Kraje na Dno, do bankructwa – TO wszystko NIC z porównaniem jakie będą koszty uniezależniania się od Rosji – A sankcje na Rosję nie robią żadnego wrażenia – Dzisiaj mogą odciąć się od Zachodu i dalej 10 lat prowadzić wojną – Ruskie Nie po to weszli aby teraz wyjść, jak nie osiągną swojego Celu – Ta wojna może trwać miesiącami… Czytaj więcej »

    4
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x