Najpóźniej od najbliższego poniedziałku w Niemczech będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące lockdownu. Dla premiera Bawarii Markusa Södera nowe obostrzenia to jednak za mało: polityk wzywa do dłuższego i w niektórych miejscach bardziej rygorystycznego lockdownu.
Söder nawołuje do przedłużenia oraz zaostrzenia lockdownu
Kilka dni po uzgodnieniu nowych obostrzeń przez rząd federalny Niemiec w porozumieniu z rządami poszczególnych krajów związkowych, premier Bawarii Markus Söder wzywa do dalszych i bardziej rygorystycznych obostrzeń w walce z pandemią: „Musimy przedłużyć lockdown, który mamy teraz, a w niektórych miejscach nawet go zaostrzyć”, powiedział lider CSU w sobotę podczas noworocznego przyjęcia CDU w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Polityk dodał, że nie jest odpowiedzialne mówić teraz, że wszystko skończy się w lutym. Kraj będzie zajęty pandemią „zajęty przez wiele miesięcy”. Söder ostrzegł przede wszystkim przed niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się mutacji wirusowych. Te pojawiły się nie tylko w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale teraz także w Holandii.
Söder: „To małe ukłucie w serce za każdym razem”
Premier Bawarii powiedział, że zbyt wiele osób wciąż szuka luk w obostrzeniach lub dyskutuje o środkach indywidualnych. Wiele z nich przedstawia się również jako ofiary pandemii. Polityk podkreślił, że prawdziwymi ofiarami jest prawie 40.000 osób, które zginęły w związku z koronawirusem. „To małe ukłucie w serce za każdym razem.” O każde życie walczymy, obiecał Söder.
Merkel stawia na konsekwencję w nadchodzących tygodniach
Kanclerz Angela Merkel (CDU) zażądała konsekwentnego wprowadzania ograniczeń w kontaktach prywatnych i rzemieszczaniu się w punktach zapalnych koronawirusa. „Im bardziej będziemy konsekwentni, tym krócej będziemy musieli żyć z takimi ograniczeniami”, powiedziała w swoim podkaście.
Zwiększenie tempa szczepień
Rozpoczęcie szczepień jest oznaką nadziei, podkreślili zarówno Merkel, jak i Söder. Podczas gdy kanclerz obiecała przyspieszone tempo szczepień, lider CSU wezwał do sprawdzenia, czy więcej fabryk w Niemczech mogłoby produkować szczepionki.
źródło: www.br.de
Niezła mistyfikacja misternie przygotowanego przez Masonerię planu.