Latem, gdy słońce mocno grzeje, ludzie często opalają się na balkonach i w ogrodach. Opalanie się może mieć jednak w Niemczech konsekwencje finansowe.
Opalanie na balkonie i w ogrodzie: czy to jest dozwolone?
Lato w Niemczech powoli nabiera tempa. Pojawiają się ekstremalne burze z gradem wielkości piłek golfowych, które doprowadziły do zniszczeń, a nawet doniesienia o tornadach. Ale z drugiej strony, wraz z rosnącymi temperaturami i coraz większą liczbą godzin słonecznych, wiele osób nie chce rezygnować z opalania się we własnym ogrodzie lub na balkonie.
Jednak podczas opalania się w wolnym czasie lub nawet na wakacjach na balkonie istnieje kilka pułapek, które mogą sprawić, że ta, z reguły przyjemna czynność, może się okazać naprawdę kosztowna. Główną kwestią jest to, czy wolno po prostu leżeć na słońcu bez ubrania we własnych czterech ścianach.
Podczas gdy niektóre rzeczy są generalnie zabronione, najemcy nie muszą się martwić, ponieważ mogą robić, co chcą na swoim balkonie lub w ogrodzie – jednak tylko do pewnego momentu. Dotyczy to między innymi opalania się bez ubrania. Niemieckie Stowarzyszenie Najemców (DMB) wyjaśnia w swoim komunikacie prasowym, że opalanie bez ubrania na balkonie lub w ogrodzie nie jest zabronione. Jednakże wynajmujący może zastrzec sobie prawo do wypowiedzenia się w tej kwestii.
Opalanie się w ogrodzie lub na balkonie może mieć konsekwencje
Niemniej jednak DMB zwraca również uwagę, że podczas opalania się bez ubrania należy zachować się odpowiednio i, podobnie jak podczas grillowania, zwracać uwagę na okolicznych mieszkańców i nie powodować uciążliwości dla sąsiadów.
Samo chodzenie nago lub opalanie się bez ubrania nie jest wykroczeniem. Jedynie w przypadku, gdy ogród lub balkon jest wyraźnie widoczny dla sąsiadów, można naruszyć paragraf 118 ustawy o wykroczeniach administracyjnych (OWiG). Stanowi on: „Wykroczeniem administracyjnym jest popełnienie rażąco niewłaściwego czynu, który może powodować uciążliwości lub zagrażać ogółowi społeczeństwa i wpływać na porządek publiczny”.
W indywidualnych przypadkach może zostać nałożona grzywna
W przypadku popełnienia wykroczenia polegającego na opalaniu się bez ubrania na balkonie lub w ogrodzie, w indywidualnych przypadkach może zostać nałożona grzywna w wysokości od 5 do 1000 euro. Istnieją jednak również pewne ograniczenia. Wynika to z faktu, że sąsiedzi innego domu nie są w stanie złożyć skargi, jeśli czują się zaniepokojeni opalaniem się bez ubrania w sąsiednim budynku. W podstawie prawnej wskazano, że okoliczność ta nie stanowi zakłócania spokoju domowego, gdyż spokój domowy może odnosić się wyłącznie do mieszkańców budynku zajmowanego przez najemcę.
Źródło: www.fr.de
Jak komuś się nie podoba to niech się nie lampi.
Ja pierniczę…. :)))))))))))))
Ale jak na ławce przy placu zabaw dla dzieci liżą się DWA PANY to już można – Piwa też nie można wypić bo demoralizujesz dzieci