Coraz więcej niemieckich miast dochodzi do granic możliwości, jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców. Z punktu widzenia Związku Miast niepokojące jest to, że coraz więcej krajów związkowych nie przyjmuje więcej ukraińskich uchodźców wojennych.
Relokacja uchodźców nie funkcjonuje tak, jak powinna
W związku z wąskimi gardłami w zakwaterowaniu, Niemiecki Związek Miast zwrócił się do rządu federalnego o jak najszybsze zwołanie nowego szczytu w sprawie uchodźców – z krajami związkowymi i władzami lokalnymi. „Trzeba omówić sprawiedliwy podział”, powiedział przewodniczący stowarzyszenia gminnego, burmistrz Münster, Markus Lewe (CDU), w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej. Istnieje również pilna potrzeba dyskusji na temat koniecznego zwiększenia zdolności przyjmowania uchodźców przez kraje związkowe oraz kwestii odpowiedniego zwrotu kosztów.
Z punktu widzenia Związku Miast, niepokojące jest to, że coraz więcej krajów związkowych nie przyjmuje już więcej ukraińskich uchodźców wojennych. W rezultacie relokacja uchodźców nie działa, tak jak powinna, dodaje Lewe. Ważne jest, aby rząd federalny interweniował szybko i w sposób skoordynowany.
Wraz z nadejściem zimy, uchodźców będzie więcej
Związek Miast spodziewa się, że wraz z nadejściem zimy wzrośnie liczba uchodźców z Ukrainy. Ponadto można przewidzieć, że niektórzy Ukraińcy, którzy już są w Niemczech, nie będą mogli dłużej przebywać w prywatnych gospodarstwach domowych i będą musieli zostać zakwaterowani przez państwo. Jednocześnie wzrasta liczba osób ubiegających się o azyl i uchodźców z innych krajów. Lewe dodaje: „Nadchodzącej zimy wiele miast ponownie będzie musiało przyjąć uchodźców w hotelach, salach gimnastycznych lub innych obiektach.” W przewidywalnej przyszłości miejsca w szkołach i przedszkolach nie będą wystarczające.
Prezes Związku Miast przypomniał także „obietnicę złożoną przez rząd federalny i rządy krajów związkowych w kwietniu, aby dokonać analizy i skorygować zwrot kosztów, jeśli zapotrzebowanie wzrośnie”. W kwietniu rząd federalny i rządy krajów związkowych uzgodniły, że uchodźcy wojenni z Ukrainy od 1 czerwca otrzymają podstawowe zabezpieczenie państwowe, czyli takie same świadczenia, jak beneficjenci zasiłku Hartz IV. Na szczycie w sprawie uchodźców 24 kwietnia, w którym wzięły udział także czołowe organizacje miejskie, skupiono się przede wszystkim na miejscach w szkołach i dodatkowych działaniach na rzecz lepszej integracji osób, które uciekły przed rosyjską agresją na Ukrainie.
Źródło: www.welt.de
BERLIN – Wtedy Berlin Zachodni – 33 – 34 LATA TEMU – Wszyscy byli prześwietleni, sprawdzani A TERAZ – Bo z Ukrainy – Walki toczą się przy granicy Rosyjskiej – UCHODŹCY spod granicy Polski – Jedynie wykorzystują – BO JA JESTEM UKRAINIEC, czyli jako Urlop za darmo – Co najmniej 90 % nic im się nie należy
Berlin – JEDYNIE MOŻNA Zaoszczędzić na JEDZENIU – Od 1989 kupowaliśmy Masło, teraz Margaryna, szuka się tańszego chleba, mięso jak przecenione, kartofle, warzywa, owoce w tureckim zieleniaku, jajek nie kupujemy – Ryby nie kupujemy od 6 miesięcy – STAWIACIE KOSZE NA ZBOÓRKĘ dla Ukrainy – Postawcie z boku DRUGI Kosz na dary dla dzieci swoich w Niemczech – Na dary dla Rencistów – Rodzice odmawiają kupna dzieciom, wiele rzeczy co kiedyś dla nich kupowali – NIEMCY BYLI SYMBOLEM BOGACTWA w Europie, dla świata a teraz CO w IMIENIU CZEGO – że masło, kartofle, ryba, chleb stają się luksusem
Niemcy nie maja?
A co Polska ma powiedziec?
Jak tam oblezenie od chamskich ukraincow maja 🙄