Według badań młodzi ludzie stanowią wysoki odsetek osób bezdomnych w Niemczech. Około 16 procent osób dotkniętych bezdomnością ma mniej niż 25 lat. Tak wynika z rocznego raportu opublikowanego w poniedziałek w Berlinie przez Bundesarbeitsgemeinschaft Wohnungslosenhilfe. Niepokojące jest to, że prawie 13 procent dotkliwie bezdomnych młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat spędziło noc na ulicy, zanim zwróciło się po pomoc.
Według danych, szczególnie duża liczba młodych ludzi potrzebujących pomocy mieszkaniowej to kobiety. Jedna na cztery bezdomne kobiety ma mniej niż 25 lat. Wśród bezdomnych mężczyzn, którzy zwracają się do placówek i usług świadczonych przez niezależne organizacje, jeden na sześciu ma mniej niż 25 lat. Odsetek osób szukających pomocy z dziećmi ustabilizował się na poziomie 11 procent. Na poziomie około 39 procent, więcej niż jedna na trzy rodziny, które zgłosiły się do ośrodka wsparcia, nie miała własnego domu, gdy zaczęła szukać pomocy. Według rocznego raportu, około 70 procent osób, które straciły dom, szuka tymczasowego zakwaterowania u przyjaciół i znajomych. Lub mieszka na ulicy.
Federalna Grupa Robocza opracowuje swój roczny raport od 1990 roku na podstawie informacji z ośrodków pomocy. Do bieżącego raportu przekazano dane od prawie 40 000 klientów z 227 placówek i usług z 2022 roku. Grupa robocza szacuje liczbę osób bezdomnych w Niemczech na 600 000, w tym 50 000 osób bezdomnych mieszkających na ulicach.
źródło: tagesspiegel.de
NA TRZECH TO DWÓCH POLAKÓW bez zameldowania, bez pracy, bez mieszkania aby dzisiaj, narobili w Polsce zadymy, długów i tu się ukrywają – A już Ci to na własne życzenie – Chcą być niezależni i wolni