Niemcy: „Policja powinna wypuszczać zatrzymanych przestępców”

    Ścigają przestępców, aby ich aresztować – ale nie wolno im tego robić.

    Nielogiczna instrukcja dla policji w Hesji: Funkcjonariusze mają wypuszczać skazanych przestępców, nawet jeśli istnieje nakaz ich aresztowania. Niemiecki Związek Zawodowy Policji (DPolG) donosi o przypadku z początku września, w którym policja zatrzymała poszukiwanego przestępcę. Nie został on jednak wysłany do więzienia, ponieważ nakaz aresztowania był zbyt stary.

    W odpowiedzi na zapytanie BILD, Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło, że „nakazy aresztowania nie powinny być na razie wykonywane” w przypadku „odroczonych spraw z okresu koronawirusa”.

    Szczególnie dotyczy to przestępców, którzy zostali skazani na grzywnę przed 1 czerwca 2023 r., ale jej nie zapłacili. W rzeczywistości musieliby oni odbyć „zastępczą karę pozbawienia wolności”. Więzienia są zbyt przepełnione.

    Ministerstwo powołuje się na art. 455a kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z nim można odstąpić od wymierzenia kary pozbawienia wolności „ze względów organizacyjnych zakładu karnego”, jeżeli „nie przemawiają za tym nadrzędne względy bezpieczeństwa publicznego.” Mówiąc prosto: jeśli więzienia są zbyt przepełnione, następuje zamrożenie przyjęć. Tak zwane „stare przypadki były i będą sukcesywnie egzekwowane lub były egzekwowane, jeśli zagwarantowana jest wystarczająca pojemność więzień”, wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

    ” To niedopuszczalne”

    Szef DPolG w Hesji, Björn Werminghaus, jest oburzony. „To niedopuszczalne, że policjanci ryzykują swoje zdrowie, aby aresztować poszukiwanych przestępców, ale nie mogą wykonać nakazu aresztowania. Państwo musi wreszcie zapewnić wystarczającą liczbę ośrodków zatrzymań dla przestępców, aby można było wykonać wszystkie nakazy aresztowania”.

    Wilma Volkenand, przewodnicząca związku zawodowego więzienników, bije na alarm: „Pojemność niektórych więzień została już osiągnięta”. Regularnie trzeba szukać wolnych miejsc w innych więzieniach. „Zorganizowanie transportu więźniów z punktu A do punktu B wymaga wiele wysiłku”.

    W Niemczech jest około 145 000 zaległych nakazów aresztowania. Większość z nich dotyczy osób, które nie były w stanie zapłacić swoich grzywien.

    źródło: bild.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Andrzej

    Niemcy schodzą na psy bez kitu

    Jözeff

    Podbiega do ciebie niemiecki policjant i krzyczy “ręce do góry, berek!” I ucieka. Tak jest, tak będzie

    Ktoś

    Chore to jest co robią. Fikcyjne prawo .

    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x