Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne przedstawiło szereg żądań wobec następnego rządu federalnego. Częściowa legalizacja marihuany musi zostać wycofana, podatek od cukru wprowadzony, a reklama szkodliwych produktów ograniczona, zgodnie ze stanowiskiem Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego na wybory federalne w lutym, jak donosi Redaktionsnetzwerk Deutschland.
Promowanie zdrowego stylu życia i wiedzy na temat zdrowia jest zadaniem dla całego społeczeństwa, które nie może być zlokalizowane wyłącznie w systemie opieki zdrowotnej. „Regulacje prawne dotyczące legalizacji marihuany jako używki powinny zostać całkowicie wycofane”, zaleca Izba. Oprócz wprowadzenia podatku cukrowego, należy również podnieść podatki od wyrobów tytoniowych i nikotynowych. Wpływy z tego tytułu powinny być kierowane do systemu opieki zdrowotnej.
Ochrona przed zbyt dużą ilością cukru
Według Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego, jednorazowe e-papierosy i aromaty w e-papierosach powinny zostać zakazane. Dzieci i młodzież powinny być również skutecznie chronione przed nadmiernym spożyciem słodkich i tłustych pokarmów. Na przykład poprzez zakaz reklamy szkodliwych produktów skierowanych bezpośrednio do dzieci i młodzieży.
Pacjenci powinni w pierwszej kolejności zgłaszać się do swojego „lekarza pierwszego kontaktu”
Jeśli chodzi o system opieki zdrowotnej, Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne wzywa między innymi do lepszego zarządzania pacjentami. W szczególności Izba proponuje, aby pacjenci zawsze najpierw udawali się do swojego „lekarza pierwszego kontaktu”. Ten następnie powinien koordynować dalsze leczenie i wydawać skierowania. „Lekarzem pierwszego kontaktu” mógłby być lekarz rodzinny lub, w przypadku pacjentów przewlekle chorych, odpowiedni specjalista. Jako zachętę dla ubezpieczonych, Stowarzyszenie Lekarzy proponuje między innymi „atrakcyjne opcjonalne taryfy ubezpieczenia zdrowotnego”.
Organizacja lekarzy apeluje również o ograniczenie wpływu inwestorów finansowych na praktyki lekarskie. „Nieuprawnionemu wpływowi osób trzecich należy zapobiegać poprzez odpowiednie regulacje prawne” – czytamy w stanowisku. Jeśli „wejście inwestorów zewnętrznych zorientowanych wyłącznie na zysk do ośrodków opieki medycznej oznacza, że oczekiwania dotyczące zysku determinują oferowane usługi i decyzje dotyczące leczenia, nie jest to już zgodne z charakterem pracy niezależnej”, czytamy w dokumencie.
źródło: br.de
A pacjenci żądają leczenia, nie paracetamol i do domu, albo koniecznie operować to co zwykła fizjoterapia uleczy.