Niemcy: co dziesiąta osoba zarażona koronawirusem chodzi do pracy

    Większość Niemców chodzi do pracy chora – tak wynika z sondażu. Nawet przy zarażeniu koronawirusem wiele osób nie zostaje w domu. To wyniki ostatniego badania.

    Mimo pozytywnego testu, nie wszyscy zostają w domu

    Według badań, prawie co dziesiąty cierpiący na Covid-19 pojawia się w biurze lub w pracy w przypadku łagodnego przebiegu choroby, mimo pozytywnego testu. 9% chorych nadal chodzi do pracy, 17% pracuje w domu, a kolejne 17% pozostaje w domu przez kilka dni, aż miną najgorsze objawy, podaje Funke Mediengruppe na podstawie reprezentatywnego badania „Arbeiten 2022”, przeprowadzonego przez zakładową kasę chorych Pronova BKK.

    8% decyduje o pójściu do pracy bądź pozostaniu w domu w zależności od tego, co aktualnie się dzieje w firmie. 33% badanych zostaje w domu do czasu, aż znów będzie się dobrze czuło, jeśli ma łagodny przebieg choroby. 16 % badanych nie zachorowało jeszcze na koronawirusa.

    „Ci, którzy nie poświęcają czasu na powrót do zdrowia, ryzykują, że choroby wirusowe zaatakują również serce lub inne organy, albo że objawy stłumione przez leki pogorszą się” – powiedział gazetom grupy Funke, Gerd Herold, lekarz konsultant w Pronova BKK. „Co więcej, można zarazić innych pracowników”. Na przykład obecność w biurze mimo pozytywnych testów na Covid-19 jest „nieracjonalnym ryzykiem”.

    Niemcy chodzą do pracy z bólem pleców lub alergią

    Według badania, większość Niemców idzie do pracy także wtedy, gdy ma inne dolegliwości. Według badania, tylko 28% konsekwentnie pozostaje w domu, gdy jest chora. Okazuje się, że 49% zatrudnionych chodzi do pracy mimo bólu pleców. 38% pracuje pomimo alergii. Jedna trzecia pracowników z dolegliwościami psychosomatycznymi lub psychicznymi pojawia się również w pracy – tak wynika z badania.

    Doświadczenie związane z restrykcjami podczas pandemii koronawirusa nie zmieniło nawyku przychodzenia do pracy chorym, powiedział Herold dodając: „Niektórzy martwią się, że będą postrzegani jako leniwi lub nie chcą angażować swoich kolegów w zastępstwa.”

    Przedstawione dane pochodzą z wrześniowego badania 1.200 pracowników.

    Źródło: www.t-online.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Kupie se amg

    Bo z grypa przeziębieniem katarem i kaszlem zawsze chodziło się do pracy

    Jerzy

    Taka to smiertelna choroba ten kolowid19 , ze nawet nie przeszkadza pracowac. Ale spokojnie Ursula jest bezpieczna – nic jej i innym politykom nic nie zrobi za ta 2 letnia panike i miliardy euro wywaline w bloto (wyprowadzone???).

    Tomek

    W okolicy mam kilka wielkich zakładów produkcyjnych, które zatrudniają tysiące osób i nikt jeszcze nie słyszał, by ktokolwiek w którejś z tych firm umarł na kowida. Ludzie wręcz szukają bezskitecznie kogoś zarażonego, bo chcieliby się zarazić przez te 10 dni umierania jakiś mały remont odwalić w domu.

    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x