Minister spraw wewnętrznych Strobl wzywa do zakazu używania noży w szkołach w Badenii-Wirtembergii

    Thomas Strobl (CDU) opowiada się za zakazem używania noży w szkołach. Dzieci i młodzież są szczególnie bezbronne. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby chronić je przed zagrożeniami stwarzanymi przez noże, napisał Strobl w zeszłym tygodniu w liście do minister edukacji Theresy Schopper (Zieloni), który jest dostępny dla SWR. „Dotyczy to w szczególności zagrożeń powodowanych przez poszczególnych uczniów w codziennym życiu szkolnym”, czytamy dalej w liście. Broń, taka jak noże, stanowi potencjalne zagrożenie w szczególności dla nauczycieli i uczniów, ale także dla innych pracowników szkół.

    Ministerstwo Edukacji chce zmienić ustawę o edukacji

    W odpowiedzi na zapytanie SWR, Ministerstwo Edukacji wyjaśniło, że trwają już prace nad odpowiednią zmianą ustawy o edukacji. Ministerstwo Kultury idzie zatem o krok dalej niż zmiana regulaminu domowego, której domagał się pan Strobl. Ogólnokrajowe rozporządzenie miałoby sens, ponieważ mogłoby również przyczynić się do zapobiegania.

    Strobl: Szkoły mogą uwzględnić zakaz używania noży w regulaminie

    Strobl odniósł się w liście do władz krajowych szkół. „Odpowiednie zakazy dotyczące broni i noży mogą zatem zostać uwzględnione w odpowiednich regulaminach szkół. Po to, aby przeciwdziałać tym potencjalnym zagrożeniom” – powiedział minister spraw wewnętrznych. Wyraźnie poprosił Ministra Edukacji i Kultury o uwrażliwienie szkół na taką możliwość.

    Związek edukacyjny wzywa do rozszerzenia szkolnej pracy socjalnej w szkołach

    Związek Edukacji i Nauki (GEW) opowiada się za ogólnokrajowym rozszerzeniem szkolnej pracy socjalnej. Zakaz posiadania broni w szkołach nie szkodzi, ale nie jest gwarancją szkół wolnych od przemocy, powiedziała w środę Monika Stein, przewodnicząca GEW. Dodała, że najlepszym sposobem walki z przemocą jest dobra szkolna praca socjalna. Według Stein, szkolni pracownicy socjalni są już obecni w 89% szkół średnich w Badenii-Wirtembergii, ale tylko w około 55% szkół podstawowych. Istnieją również różnice regionalne. Podczas gdy wszyscy uczniowie w Heidelbergu mogą korzystać ze szkolnej pomocy społecznej, ma to miejsce tylko w 42% szkół w okręgu Ostalbkreis. Związkowiec ds. edukacji pochwalił dotychczasową ekspansję i jednocześnie wezwał do wprowadzenia ogólnokrajowych standardów jakości i stopniowego rozszerzania szkolnej pracy socjalnej. „Szkoły odporne na kryzys można stworzyć tylko wtedy, gdy polityka edukacyjna nie będzie nadal prowadzona z hamulcem zadłużenia” – powiedział Stein.

    Atak nożownika w szkole w Ettenheim

    We wtorek doszło do ataku nożownika w szkole w Ettenheim, na południe od Offenburga (powiat Ortenau). Nastolatek miał poważnie zranić nożem kolegę ze szkoły. Według policji, motyw i dokładny przebieg wydarzeń nie są jeszcze jasne. Według policji w zdarzeniu nie brali udziału inni uczniowie. Podejrzany napastnik został tymczasowo aresztowany. Na początku stycznia doszło do śmiertelnego ataku nożownika w szkole w St. Leon-Rot (powiat Rhine-Neckar) niedaleko Heidelbergu w Badenii-Wirtembergii. 18-latek zaatakował i zabił nożem swoją byłą dziewczynę w tym samym wieku. W połowie sierpnia domniemany sprawca został skazany na jedenaście lat więzienia za morderstwo. Wyrok nie jest jednak jeszcze prawomocny.

    źródło: tagesschau.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Tomek

    Czy któryś z tych ministrów może powiedzieć ile ataków nożowników w szkołach było rocznie, zanim sprowadzono tu masowo dzicz z Afryki i kozoyebów? Może to jednak nie w nożach leży wina..

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x