Liczba przypadków przemocy w Niemczech wobec Sinti i Romów podwoiła się

    Centrum sprawozdawczości antycygańskiej MSW odnotowało w 2023 r. łącznie 1 233 incydentów i przestępstw przeciwko Sinti i Romom. Oznacza to, że liczba ta podwoiła się w ciągu roku. Wzrost ten niekoniecznie musi oznaczać wzrost antycyganizmu – może to być również wynikiem rosnącej świadomości centrum sprawozdawczego. Niemniej jednak można założyć, że nadal istnieje duży problem. Antycyganizm odnosi się do formy rasizmu skierowanej przeciwko mniejszości Sinti i Romów.

    Skrajna przemoc, groźby, uszkodzenie mienia

    Centrum sprawozdawcze odnotowało dziesięć przypadków „skrajnej przemocy”, 40 ataków, 46 gróźb i 27 przypadków uszkodzenia mienia. Dyrektor generalny MIA Silas Kropf poinformował, że miejsce pochówku Sinti i Romów zostało pomazane swastykami. Zauważono również, że antycygańskie hasła, na przykład na stadionach piłkarskich, oraz propaganda partii prawicowych podżegały do przemocy wobec Sinti i Romów.

    Centrum raportowania domaga się działań od policji

    Według raportu, 212 przestępstw miało miejsce w szkołach i innych instytucjach edukacyjnych, 177 w środowisku domowym, a 176 w kontaktach z władzami państwowymi. Według raportu, Sinti i Romowie są szczególnie narażeni na nieuzasadnione działania lub antycygańskie uwagi w urzędach imigracyjnych i urzędach pracy.

    Najnowszy raport koncentruje się na antycyganizmie w policji. Według raportu, funkcjonariusze policji byli zaangażowani w 83 incydenty. Jest to również znaczny wzrost w porównaniu z 34 przypadkami w 2022 r. Raport pokazuje, że istnieje pilna potrzeba działania, powiedział Kropf. Wezwał ministerstwa spraw wewnętrznych i władze policyjne do podjęcia „daleko idących działań” w celu zwalczania antycyganizmu w policji. Należy również utworzyć ogólnokrajową sieć ośrodków doradczych.

    Sytuacja jest dramatyczna

    Centralna Rada Sinti i Romów określiła tę sytuację jako dramatyczną. „Wywołuje to nasze wielkie zaniepokojenie”, powiedział Romani Rose, przewodniczący Centralnej Rady. Odniósł się do zamordowania około 500 000 Sinti i Romów w czasach narodowego socjalizmu i zażądał, aby politycy wyczerpali wszystkie możliwości działania. „Nie wolno milczeć”.

    Według szacunków, w Niemczech żyje do 150 000 niemieckich Sinti i Romów oraz około 100 000 Romów-imigrantów. Centrum Zgłaszania i Informacji o Antycyganizmie (MIA) zostało założone w 2022 roku i utrzymuje kilka regionalnych ośrodków sprawozdawczych. Jest ono finansowane przez Federalne Ministerstwo Spraw Rodzinnych. Incydenty poniżej progu przestępstwa można zgłaszać poufnie online, pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

    źródło: zeit.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    2 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    2 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    RENCISTA

    BERLIN – Nie żadne Romy ale cygany, we wszystkich językach – Nigdy nie pracowali, nie pracują i nie będą pracować – Jedynie żyją z kombinacji, kradzieży i jeżdżą nowymi samochodami – Znam takiego z Polski, dostał wezwanie do Jobcenter – wziął tłumacza – Pan młody, trzeba do pracy – Jego odpowiedzią było zapytanie – Dlaczego ja mam pracować, on nie ma nawet życiorysu – Jedynie się urodził – Do szkoły nie chodził, nie umie ani czytać ani pisać – Po co mi – Starczy że umiem liczyć

    Tomek

    Przestępstwa miały miejsce w szkołach? A co robił cygan w szkole? Pewnie było tam co ukraść.
    Czy jakiś urząd może podać ilu z tych 250 000 cyganów jest w wieku produkcyjnym i pracuje a ilu siedzi na zasiłkach?

    2
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x