Minęły prawie dwa tygodnie od potwierdzenia pierwszego zakażenia małpią ospą w Niemczech. Miało to miejsce w Monachium. Od tego czasu rośnie liczba przypadków zachorowań w różnych krajach związkowych.
Liczba przypadków zachorowań w Niemczech rośnie
Od czasu wybuchu choroby w kilku krajach, małpia ospa jest również coraz częściej wykrywana u pacjentów w Niemczech. Liczba potwierdzonych przypadków zgłoszonych do Instytutu Roberta Kocha (RKI) wzrosła z 21 w poniedziałek do 33, jak napisał RKI na swojej stronie internetowej we wtorek. Oprócz osób dotkniętych chorobą z Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Berlina, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalt, we wtorek ujawniono dodatkowy przypadek w Hamburgu.
32-letni mężczyzna jest leczony w Klinice Bernharda Nochta Szpitala Uniwersyteckiego Hamburg-Eppendorf (UKE), powiedział we wtorek Stefan Schmiedel, ordynator oddziału infektologii. Pacjent miał ciężką wysypkę skórną, a także gorączkę, podobnie jak w przypadku grypy. „Wychodzę z założenia, że pacjent wkrótce będzie mógł zostać odizolowany w domu” – powiedział Schmiedel. W chwili obecnej w Niemczech istnieją pojedyncze przypadki zachorowań na skutek bliskich, często seksualnych kontaktów. „Do tej pory nie wykryto transmisji choroby w normalnych kontaktach społecznych” – powiedział Schmiedel.
W Wielkiej Brytanii już 180 przypadków
Jak poinformował w poniedziałek wieczorem brytyjski urząd ds. zdrowia, liczba przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła już do prawie 180. Ludzie zostali poproszeni o obserwację, czy nie pojawiają się na skórze nowe plamy, pęcherze lub owrzodzenia oraz, w razie wątpliwości, o ograniczenie kontaktów.
Małpia ospa jest uważana za mniej ciężką chorobę w porównaniu z ospą prawdziwą, która od 1980 roku uchodzi za chorobę zwalczoną. Według RKI, patogen jest zwykle przenoszony z osoby na osobę poprzez bliski kontakt fizyczny. Objawy zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku tygodni, ale mogą prowadzić do powikłań zdrowotnych, a w bardzo rzadkich przypadkach nawet do śmierci.
Według federalnego ministra zdrowia Karla Lauterbacha (SPD), opracowywane są koncepcje szczepień dla osób z otoczenia zakażonych. Szczepionka przeciw małpiej ospie spodziewana jest w pierwszej połowie czerwca.
Źródło: www.focus.de
Fajnie, niech się szczepią kolejnym lub tym samym syfem, a my popatrzymy na efekty zombie:)
Cyrku ciąg dalszy…
To najpierw zaszczepic ten cyrk w Berliner.
Bo tam sa same pawiany👍😂
Mam nadzieję że chociaż to małpie coś mnie dojedzie i uwierzę, bo srovid nie dał rady ze mną 🥱