Sezon grypowy zbliża się wielkimi krokami. Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych apeluje o to, by położyć nacisk nie tylko na szczepienia przeciwko koronawirusowi, ale także przeciwko grypie. Powinno się to uwzględnić w planowanej ogólnokrajowej kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi – powiedział przewodniczący stowarzyszenia Ulrich Weigeldt w czasie obchodów Dnia Lekarza Rodzinnego w Berlinie.
„Koronawirus stał się częścią naszego życia i niestety nią pozostanie – podobnie jak wiele innych chorób, którym z powodu pandemii zbyt długo poświęcano za mało uwagi” – mówi Weigeldt. „Nadszedł czas, aby ponownie znalazły się one w centrum zainteresowania” – podkreślił.
Według UE celem powinno być zaszczepienie przeciwko wirusom grypy 75 procent osób z grup ryzyka
Większy odsetek osób zaszczepionych pozwoli z większym spokojem podejść do sezonu grypowego – stwierdził Weigeldt. Celem powinno być zaszczepienie przeciwko grypie dwóch trzecich osób powyżej 60. roku życia – zwłaszcza, że w tym roku fala zachorowań na grypę może być silniejsza.
Według UE celem powinno być zaszczepienie przeciwko wirusom grypy 75 procent osób z grup ryzyka. Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych twierdzi, że Niemcy nie są bliskie osiągnięcia tego celu.
Zwiększone ryzyko zachorowania na grypę tej jesieni
Również Niemieckie Stowarzyszenie Farmaceutów zachęca osoby z grup ryzyka do zaszczepienia się. Tej jesieni ryzyko zachorowania na grypę jest dla wielu osób większe, ponieważ po dwóch latach niewielkiej liczby zachorowań na grypę system odpornościowy nie jest dobrze przygotowany – powiedział przewodniczący stowarzyszenia Thomas Dittrich podczas obchodów Dnia Farmaceuty w Monachium.
W tym sezonie w Niemczech ma być dostępnych około 26 milionów dawek szczepionki przeciwko grypie
Do tej pory Instytut Paula Ehrlicha wydał około 22 milionów dawek szczepionki przeciwko grypie. W sumie w tym sezonie ma być dostępnych około 26 milionów dawek. Zdaniem Dittricha to wystarczająca ilość.
Stała Komisja ds. Szczepień zaleca szczepienia przede wszystkim osobom powyżej 60. roku życia, osobom przewlekle chorym cierpiącym na choroby podstawowe, takie jak cukrzyca, astma, czy choroby układu krążenia, personelowi medycznemu, pielęgniarskiemu i kobietom w ciąży.
Źródło: www.tagesschau.de
Jest w tym kraju jakiś inny temat czy tylko kłucie ludzi?
Toz covid tez jest grypa!!!!
4,5,6,…..20 szczypawka i p-ko grypie🤣🤣🤣🤣👍👍👍👍👍.
No juz zdurnial ten kraj.