Jens Spahn domaga się podjęcia bardziej zdecydowanych działań na rzecz ograniczenia imigracji do Niemiec. „Niemcy potrzebują przerwy od tej całkowicie niekontrolowanej migracji. Doświadczenie pokazuje: nie możemy znacząco zmniejszyć liczby imigrantów poprzez deportacje.” Dlatego – jak powiedział wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej CDU/CSU w wywiadzie dla gazety „Bild am Sonntag” – potrzebny jest wyraźny sygnał na zewnętrznej granicy UE, aby ograniczyć niekontrolowany napływ migrantów do Wspólnoty.
W ostatnim czasie liczba deportacji z Niemiec wzrosła – o ponad jedną czwartą w pierwszej połowie 2023 r.
Integracja ze społeczeństwem i rynkiem pracy osób po traumatycznych przeżyciach związanych z wojną lub przemocą wymaga czasu i wielu zasobów. „Może się to udać tylko wtedy, gdy liczba kolejnych osób ubiegających się o azyl gwałtownie spadnie” – stwierdził polityk CDU. Jego zdaniem Niemcom potrzebna jest imigracja, która pozwoliłaby na zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników, których w tym kraju brakuje. Spahn opowiedział się za przyjmowaniem i rozmieszczaniem w Europie ograniczonej liczby uchodźców – od 300.000 do 500.000 rocznie. Konkretne osoby powinny być według niego wybierane przez Agencję ONZ ds. Uchodźców.
W ostatnim czasie liczba deportacji z Niemiec wzrosła – o ponad jedną czwartą w pierwszej połowie 2023 r. Deportowano 7.861 osób, czyli o prawie 27 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tak wynika z odpowiedzi Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zapytanie Partii Lewicy.
Spahn: „Jeśli chcemy wygrać w 2025 r., musimy wszyscy się zmobilizować i trzymać się razem”
Wśród deportowanych osób 1.664 stanowiły kobiety, a 1.375 nieletni. Najczęściej deportowano osoby z obywatelstwem gruzińskim (705), a w dalszej kolejności obywateli Macedonii Północnej (665), Afganistanu (659) i Turcji (525).
Spahn wezwał swoją partię do większej spójności, mając na uwadze wybory do Bundestagu, które odbędą się za dwa lata. „Wciąż brakuje nam poczucia solidarności. Jeśli chcemy wygrać w 2025 r., musimy wszyscy się zmobilizować i trzymać się razem” – powiedział. „Usunąłem aplikację Twitter z mojego telefonu. Byłoby dobrze, gdyby wszyscy tak zrobili na kilka miesięcy” – powiedział Spahn o serwisie społecznościowym, który obecnie – po rebrandingu – działa pod nazwą X. „Jeśli komuś nie podoba się coś w wypowiedzi kolegi z partii, powinien po prostu do niego zadzwonić” – stwierdził.
Źródło: www.faz.net
Czyżby nadchodził czas na AfD – Marzec 1989 – Wtedy to był Berlin Zachodni – To było Heim – Starsza Pani ze śląska powiedziała – Tak wszyscy TU – Do Niemiec Zachodnich z radością, uśmiechnięci – Ale przyjdą takie czasy – Ja tego nie dożyję – ALE WY – Wszyscy Ci z tych Niemiec będą uciekać – Teraz na to patrząc – Jak Ktoś nie powstrzyma – To Niemcy będą ludźmi DRUGEJ kategorii – Będą u NICH i na NICH pracować – A Niemiec jak spotka swojego rodaka, będzie się cieszył – 60 lat temu w Polsce starsi ludzie sobie… Czytaj więcej »
Ja głosuje na AfD!!!!
To jest patriotyczna partia!!!!
Pffft, typowo populistyczne wołanie „niech ktoś”. Ja mam konkretną propozycję dla Spahna i jego koleżków z CDU/CSU: zmieńcie warunki przyznawania zasiłków. Obowiązek pracy, nauki, wychowywania dziecka, albo udokumentowana fizyczna niezdolność do pracy.
Nagle okaże się, że Niemcy nie są już rajem dla nachodźczych nierobów i migracja sama spadnie.