Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę języka niemieckiego, dostęp do opieki zdrowotnej czy poszukiwanie pracy: większość uchodźców w Niemczech chciałaby większego wsparcia w integracji.
Badania nie pozostawiają złudzeń
Prawie wszystkie osoby ubiegające się o azyl i uznani uchodźcy twierdzą, że potrzebują większego wsparcia w celu integracji w Niemczech. Wynika to z badania przeprowadzonego przez Niemiecki Instytut Badań Gospodarczych (DIW). 98% z nich stwierdziło, że potrzebuje większej pomocy w co najmniej jednym z pięciu obszarów integracji, o które zostali zapytani.
Szczególnie brakuje wsparcia, jeśli chodzi o naukę języka niemieckiego. 91% respondentów chciałoby większej pomocy w tym zakresie. Według badania, 82% przyznaje, że brakuje pomocy w dostępie do opieki zdrowotnej. Zapytani o azyl i status uchodźcy, 69% stwierdziło, że potrzebuje większego wsparcia.
Ponad połowa (62%) wskazała na braki w zakresie wsparcia w poszukiwaniu pracy. Około jedna na dwie osoby (51%) chciałaby uzyskać więcej porad w zakresie dostępu do edukacji.
Kobiety raczej unikają rozmów na temat swoich doświadczeń związanych z ucieczką z ojczyzny
Prawie połowa ankietowanych (47,2%) nie chciała rozmawiać o swoich osobistych doświadczeniach podczas emigracji z kraju. Około jedna na cztery osoby szukające ochrony w Niemczech mówiła o przemocy i groźbach. Według DIW, kobiety częściej niż mężczyźni unikały odpowiedzi na pytania dotyczące ucieczki z kraju. Zapytani o konkretne negatywne doświadczenia, prawie 23% uchodźców stwierdziło, że zostali oszukani. Około 18% z nich zgłosiło, że byli fizycznie atakowani lub więzieni.
Z uchodźcami, którzy przybyli do Niemiec w latach 2013-2016, przeprowadzono wywiady na potrzeby badania w kilku turach ankietowych w latach 2016-2020.
Rząd postanawia ograniczyć usługi opieki zdrowotnej dla uchodźców
Po niedawnej decyzji o zmianie ustawy o świadczeniach dla osób ubiegających się o azyl, uchodźcy będą teraz mieli ograniczony dostęp do usług opieki zdrowotnej przez okres do trzech lat. Według DIW, decyzja ta nie ma wpływu na oszczędności w systemie opieki zdrowotnej. Reforma ma negatywne konsekwencje zarówno dla osób nią dotkniętych, jak i dla państwa. Późniejsze leczenie często wymaga bowiem większych kosztów.
Biorąc pod uwagę obciążenia administracyjne i związane z nimi koszty, DIW uważa, że sensowne byłoby wprowadzenie elektronicznej karty zdrowia dla uchodźców w całym kraju. Zgodnie z dostarczonymi informacjami, wprowadziły je do tej pory tylko Berlin, Brandenburgia, Brema, Hamburg, Turyngia i Szlezwik-Holsztyn.
Źródło: www.zeit.de
ROSJA – Putin został Prezydentem
USA – Trump zostanie prezydentem
NIEMCY – AfD dojdzie do władzy
IMIGRANTY – Będa uciekac z Niemiec
UKRAINA – Konflikt będzie trwać 5 – 10 lat jak Ruskie wcześniej nie zakończą
NIE MA I NIE BĘDZIE TAKEJ OPCJI – Ukraina wygra a Rosja przegra
Trump raczej nie…on jest za bardzo medialny
AFD …hehe napewno nie szybciej CDU popatrz na statystyki maja ponad 38% poparcia zreszta sam bym glosowal na CDU bo mam prawa wyborcze. Konflikt Ukraina vs Rosja …nie wypowiadam sie…Puki plynie hajs bedzie konflikt
Ukraina już wygrała, a Rusek ledwie dycha. Putin zdycha w przeciągu roku, a nowy Car zacznie omawiać rekompensatę za udzieloną pomoc Ukrainie. A Trampek wygra, bo ma jaja.
A gdzie jakieś wsparcie dla nie-uchodźców? Dlaczego nie-uchodźca musi płacić z własnej kieszeni za kurs języka i w przeciwieństwie do uchodźców czekać w długich kolejkach do leakarzy specjalistów? Nie-uchodżcy na pewno chcięliby płacić niższe podatki i nie utrzymywac pasozytów przez długie lata ich nieróbstwa. Ale Niemcy to państwo tolerancyjne, tzn toleruje lewackie wymysły, a gdy się komuś cokolwiek nie podoba, ten faszysta i jego można nie tolerować i dyskryminować.
O to to. Kiedy przyjechałam do Niemiec poszłam do JC z prośbą opłacenia kursu językowego. Zaznaczyłam, że nie chce od nich grosza na życie, jedyne na czym mi zależało to opłacenie kursu, bo był poza moją możliwością finansową. Dostałam oczywiście odmowę i usłyszałam, że w Polsce nie ma wojny także jeśli mi coś nie odpowiada to mogę wracać do swojego kraju.
91% chce wiekszej pomocy w nauce jezyka niemieckiego tzn co maja ich zaniesc na zajecia czy co? Ja sie ucze jezyka niemieckiego od ponad roku. Otrzymanie darmowego kursu nie wymaga jakiegos super proszenia wystarczy wyrazic potrzebe nauki B1 jest dostepne od reki…Chcesz za darmo i chodzic w kratke badz samemu wybrac sobie w jaki dzien chcesz chodzic niema problemu Caritas oferuje darmowe kursy moja grupa to LernNetz Frankfurt DRK i uczestnuczy w grupie 5tys osob z tego widzialem moze okolo 200 ktore byla na zajeciach…Zajecia Online prosze bardzo siedz sobie w Turcji czy na wakacjach w Egipcie i jestes jednoczesnie… Czytaj więcej »