Halloween w Niemczech: setki interwencji policyjnych, ranni i niebezpieczne znalezisko w słodyczach

    Chaotyczna noc pełna wybuchów i zamieszek 

    Halloween w Niemczech przyciągnęło na ulice tysiące młodych ludzi. W wielu miejscowościach świętowanie przerodziło się jednak w niebezpieczne incydenty – od używania nielegalnej pirotechniki i aktów wandalizmu po szokujące odkrycie gwoździa w dziecięcych słodyczach. Policja w całym kraju odnotowała setki interwencji.

    Zatrucia na imprezie w Stuttgarcie

    W Stuttgarcie doszło do niepokojącego zdarzenia – na jednej z halloweenowych imprez dziesięć osób nagle zasłabło i straciło przytomność. Jak poinformował rzecznik policji, wszystkie osoby zostały przebadane i przewiezione do szpitala. Uczestnicy podejrzewali, że mogli zostać odurzeni tzw. „k.o.-kroplami” (środkami o działaniu nasennym lub paraliżującym). Policja potwierdziła, że wszystkim poszkodowanym pobrano krew do analizy. Śledztwo prowadzone jest w różnych kierunkach.

    Agresja i chaos na prywatnej imprezie nastolatki

    W tym samym mieście doszło także do zamieszek podczas prywatnej imprezy u 15-latki. W zabawie uczestniczyło około 400 osób – część z nich nie była zaproszona. Niektórzy z przybyłych zachowywali się agresywnie, rzucali butelkami i odpalali petardy. Interweniująca policja rozproszyła tłum, udzieliła licznych pouczeń i nałożyła zakazy przebywania w miejscu zdarzenia.

    Rzecznik policji poinformował ponadto o około 40 tzw. „interwencjach porządkowych” w samym Stuttgarcie, obejmujących m.in. przypadki obrzucania domów jajkami i odpalania petard w miejscach publicznych. Podczas jednej z takich sytuacji kobieta została niemal potrącona przez osoby uciekające po obrzuceniu budynku.

    Gwoździe w słodyczach – niebezpieczne odkrycie w Bawarii

    Do szczególnie niepokojącego incydentu doszło w miejscowości Dinkelsbühl w Bawarii, niedaleko granicy z Badenii-Wirtembergią. Jak poinformowała policja, matka 12-letniej dziewczynki znalazła w jednym z cukierków, które córka otrzymała podczas halloweenowego zbierania słodyczy, dwucentymetrowy gwóźdź.

    Nie wyklucza się, że metalowy przedmiot został umieszczony tam celowo. Policja bada również możliwość błędu produkcyjnego. Wszystkie dzieci, które tego dnia odwiedzały domy wraz z poszkodowaną dziewczynką, zostały poinformowane o incydencie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W kolejnych dniach pojawiły się doniesienia o podobnych przypadkach, które obecnie są weryfikowane przez funkcjonariuszy.

    Ponad 200 interwencji w regionie Freiburga

    Służby porządkowe w południowo-zachodnich Niemczech miały w noc z 31 października na 1 listopada pełne ręce roboty. Policja we Freiburgu odnotowała około 200 interwencji – głównie z powodu używania petard, obrzucania domów i samochodów jajkami oraz zakłócania porządku publicznego.

    W Gundelfingen (powiat Breisgau-Hochschwarzwald) jeden z nastolatków doznał lekkich obrażeń po tym, jak wybuchła trzymana przez niego petarda.

    Setki zgłoszeń w innych regionach

    Równie niespokojnie było w Reutlingen, Tybindze, Esslingen i okolicznym Zollernalbkreis. W tych rejonach policja odnotowała łącznie 120 zgłoszeń, co – jak podkreślają funkcjonariusze – oznacza spadek w porównaniu z poprzednim rokiem. Dominowały zakłócenia ciszy nocnej, drobne uszkodzenia mienia oraz nielegalne odpalanie fajerwerków.

    W Weilheim an der Teck (powiat Esslingen) nieznani sprawcy zniszczyli okno w budynku miejscowej szkoły przy użyciu materiałów pirotechnicznych. Nic nie zostało skradzione.

    W Schorndorf (Rems-Murr-Kreis) petardy doprowadziły do pożaru czterometrowego żywopłotu z tui. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na pobliski dom. Straty oszacowano na około 500 euro.

    Brutalny incydent w Lahr – policjant pogryziony

    W regionie Mittelbaden funkcjonariusze również mieli pełne ręce roboty. W Lahr (Ortenaukreis) 37-letni mężczyzna wdał się w awanturę w jednej z dyskotek, a podczas interwencji ugryzł policjanta w palec. Sprawca został zatrzymany.

    W całym regionie Offenburga odnotowano około 50 policyjnych interwencji, a w Pforzheim – 65. Zgłoszenia dotyczyły głównie zakłóceń porządku publicznego, bójek i wandalizmu.

    Noc chaosu pod kontrolą, ale z poważnymi incydentami

    Tegoroczne obchody Halloween w Niemczech pokazały, że święto, które miało być okazją do zabawy, w wielu miejscach przerodziło się w niebezpieczne wydarzenia. Policja w całym kraju apeluje o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie podczas publicznych imprez, szczególnie wśród młodych ludzi.

    źródło: swr.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj
    Aktualne oferty pracy:
    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x