Dziennikarz zinterpretował pozdrowienie niemieckiego piłkarza jako gest islamistyczny. Zawodnik i DFB wnieśli oskarżenie!

    Niemiecki dziennikarz Julian Reichelt zinterpretował pozdrowienie reprezentanta Niemiec w piłce nożnej Antonio Rüdigera z okazji Ramadanu jako gest islamistyczny. Zawodnik i Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) podejmują teraz kroki prawne przeciwko dziennikarzowi.

    Rüdiger czuje się poniżony i zniesławiony

    Rüdiger czuje się poniżony i zniesławiony przez krytykę Reichelta zdjęcia, które opublikował na Instagramie na początku muzułmańskiego miesiąca postu Ramadan.

    Piłkarz Realu Madryt złożył w związku z tym skargę do prokuratury w Berlinie, a związek zgłosił sprawę do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (ZIT) prokuratury we Frankfurcie nad Menem. Zarzuty dotyczą zniewagi lub zniesławienia, podżegania do przestępstwa i nawoływania do nienawiści. Sam Rüdiger nie chciał komentować sprawy.

    W swoim poście z 11 marca Rüdiger, praktykujący muzułmanin, zamieścił zdjęcie siebie w białej szacie na macie modlitewnej. Palec wskazujący jego prawej ręki wskazuje na niebo. „Niech Wszechmogący przyjmie nasz post i modlitwy”, napisał Rüdiger jako pozdrowienie z okazji Ramadanu.

    Zdaniem Reichelta to gest islamistyczny

    Zdaniem Reichelta Rüdiger wykonał islamistyczny gest, podnosząc palec wskazujący. W niedzielę dziennikarz (były redaktor naczelny BILD) napisał na portalu internetowym X (dawniej Twitter): „Dla wszystkich, którzy nie chcą rozpoznać islamistycznego pozdrowienia w pozdrowieniu Antonio Rüdigera: Urząd Ochrony Konstytucji nazywa ten gest 'palcem IS’ i uznaje palec wskazujący za wyraźny znak islamizmu”.

    Reichelt podtrzymuje swoją ocenę

    Reichelt podtrzymał swoją ocenę gestu Rüdigera w poniedziałek wieczorem, a także stwierdził na X (dawniej Twitter): „Nawet, a zwłaszcza dlatego, że chodzi o popularnego zawodnika narodowego, nie można dać się zastraszyć. (…) To, czego używają Antonio Rüdiger i DFB, to metody zastraszania”.

    „Gest należy oceniać indywidualnie dla każdego przypadku”

    Jak podaje „Bild”, Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyjaśniło, że jego zdaniem podniesiony palec „należy rozumieć jako wyznanie wiary i dlatego można go uznać za nieproblematyczny pod względem bezpieczeństwa publicznego. Ma to zastosowanie niezależnie od faktu, że grupy islamistyczne przywłaszczają sobie ten symbol i nadużywają go do własnych celów”.

    W niektórych kontekstach wskazywanie palcem może być postrzegane jako oznaka salafickiej lub islamistycznej radykalizacji, jeśli aktorzy celowo wykorzystują tę dwuznaczność. „To zależy od indywidualnego przypadku”, kontynuuje ministerstwo.

    Przed zbliżającymi się meczami testowymi reprezentacji DFB z Francją i Holandią, trener obrony Antonio Rüdiger podkreśla znaczenie atrybutów gotowości i mentalności.

    źródło: Zdf.de, Bild.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    1 KOMENTARZ

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    1 Komentarz
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Tomek

    Ciekawe co by zrobili gdyby dziennikarz był ortodoksyjnym żydem?

    1
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x