Dane z Saksonii: Co drugie brutalne przestępstwo w więzieniu popełniają cudzoziemcy

    Drezno – Przemoc w więzieniach dramatycznie rośnie. W 2023 r. Wolne Państwo Saksonia odnotowało ponad 200 ataków na współwięźniów i personel – wzrost o 42 procent w ciągu czterech lat. Zagraniczni więźniowie są odpowiedzialni za 52 procent tych ataków. Było to wynikiem dochodzenia przeprowadzonego przez BILD w saksońskim Ministerstwie Sprawiedliwości.

    Na dzień 1 lipca 2024 r. w saksońskich więzieniach przebywało 2848 więźniów. Według Ministerstwa Sprawiedliwości odsetek więźniów zagranicznych w tym dniu wynosił 36,6%. Odsetek cudzoziemców w Wolnym Państwie wynosi tylko nieco ponad osiem procent.

    Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi rejestr zarzutów karnych wnoszonych przez więźniów pod hasłem „napaści”, które obejmują akty przemocy, takie jak „napaść, ciężkie uszkodzenie ciała, wymuszenia, przestępstwa przeciwko samostanowieniu seksualnemu i odpowiadające im usiłowania przestępstw”, mówi dr Alexander Melzer (35), rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

    Melzer kontynuuje: „W 2023 r. doszło do 142 napaści na więźniów i 65 napaści na personel. Odsetek cudzoziemców wynosi tutaj odpowiednio 53 i 52 procent. Było również 271 zarzutów karnych za posiadanie narkotyków. Przy więźniach znaleziono 232 telefony komórkowe i wniesiono 16 zarzutów podpalenia”.

    Pakistańczyk rzekomo pchnął nożem współwięźnia

    Rahman M. (31) z Pakistanu jest obecnie sądzony przez Sąd Okręgowy w Dreźnie. Zgodnie z aktem oskarżenia, w sierpniu 2022 r. dźgnął nożem współwięźnia. Dwaj więźniowie pokłócili się o pożyczoną lampę. Strażnicy interweniowali i zabrali przeciwnika do jego celi, kiedy Rahman zaatakował ponownie. Ofiara doznała ran ciętych i kłutych. Rahman M. jest również oskarżony o uduszenie i pobicie innego współwięźnia. Zaprzecza on popełnieniu tego przestępstwa.

    Co robi wymiar sprawiedliwości, by walczyć z rosnącą przemocą?

    Dr Alexander Melzer: „W 2023 r. z roku na rok rosła liczba zarzutów karnych dotyczących napaści na więźniów i personel, chociaż dane te nie obejmują wyników dochodzeń lub postępowań karnych. Obejmują one również zarzuty karne, które ostatecznie nie doprowadziły do skazania”.

    Oprócz postępowania karnego, więźniowie stosujący przemoc podlegają postępowaniu dyscyplinarnemu. Melzer: „Ponadto mogą zostać zarządzone środki bezpieczeństwa, w tym segregacja, umieszczenie w specjalnie zabezpieczonym pomieszczeniu, zakucie w kajdany, oraz przeniesienie do innego aresztu lub zakładu karnego”.

    źródło: bild.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    BERLINER

    Ich nie wsadzać – Natychmiast deportować – Dożywotnio – Bez prawa wjazdu do UNII – Wyjdzie i nadal na utrzymaniu państwa

    Tomek

    Kolejne dobrze wydane pieniądze z naszych w xuj wysokich podatków.

    Jürgi

    Dziwne ze trafiają do ancla a nie są na wolności. Przecież oni zawsze psychicznie chorzy są.

    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x