Reforma ustawy dotyczącej pochodzenia: Minister Sprawiedliwości Niemiec, Marco Buschmann, chce poprawić sytuację dwóch matek mających dziecko. Jednak prawa biologicznego ojca będą nadal miały znaczenie.
Wspólne macierzyństwo dwóch kobiet powinno zostać uznane
Federalny minister sprawiedliwości, Marco Buschmann (FDP), chce prawnie uznać tzw. współmacierzyństwo. Buschmann powiedział w wywiadzie dla „Rheinische Post” i „General-Anzeiger” (wydanie piątkowe): „Jeśli dziecko rodzi się w związku małżeńskim między mężczyzną a kobietą, mężczyzna – niezależnie od biologicznego ojcostwa – jest prawnie ojcem. Dlaczego więc w małżeństwie między dwiema kobietami miałoby być inaczej”.
Decydujące dla niego jest to, że „dwoje ludzi opiekuje się dzieckiem, ofiarowuje miłość i bezpieczeństwo, a także prawnie staje w obronie dziecka jako wspólnota”. Jego zdaniem normą musi więc stać się „uznanie za rodziców w sensie wspólnego macierzyństwa” obojga matek w małżeństwie. Buschmann dodał: „Nie możemy jednak tracić z oczu praw biologicznego ojca”.
Trwają prace nad reformą ustawy
Od jakiegoś czasu trwają prace nad reformą dotyczącą pochodzenia. Obecnie nie ma w Niemczech przepisów prawnych dotyczących rodzicielstwa w przypadku małżeństwa dwóch kobiet. Tą sprawa zajmuje się również Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe.
Źródło: www.t-online.de
No… Herr Spahn chce dziecko adoptowac,to jest obrzydliwe🤮