19-letnia transpłciowa kobieta w finale „Miss Germany”

    Transpłciowa finalistka konkursu, Saskia von Bargen czuje, że format jest dla niej „idealną platformą”. Dawny konkurs piękności ma teraz kłaść większy nacisk na osobowość. Jednak socjolog z Freiburga mimo wszystko krytykuje program.

    Jedna transpłciowa kandydatka w finale

    19-letnia Saskia von Bargen z Friedrichsfehn w powiecie Ammerland, w Dolnej Saksonii, weźmie udział w finale konkursu Miss Niemiec 4 marca w Europa-Park w Rust. Jest jedyną transpłciową kobietą wśród 10 najlepszych kandydatek i jedną z 15 000 kobiet, które się zgłosiły. Tę informację przekazała Jil Andert z Miss Germany Studios – firmy z Oldenburga, która organizuje show.

    Saskia von Bargen przy urodzeniu była postrzegana jako chłopiec, ale jako pięcioletnie dziecko zadeklarowała, że jest dziewczynką. Gdy była pełnoletnia, przeszła operację zmiany płci. Saskia widzi siebie teraz jako ambasadorkę w kwestii transpłciowości. „Chcę edukować osoby postronne na temat tego, co to znaczy być kobietą trans”. Z tego powodu, jak powiedziała, zgłosiła się również do aktualnej edycji „Miss Niemiec”.

    Konkurs stawia na osobowość

    W 2019 roku organizatorzy konkursu dokonali radykalnego zwrotu. Od tego czasu skupiają się na osobowości i „misji” uczestniczek – nie tylko na ich wyglądzie.

    Socjolog Nina Degele z Freiburga uważa jednak, że format „Miss Niemiec” jest przestarzały. Jest to „powtórzenie tego, co przestarzałe, co wyszło z użycia” – podkreśla. To, że konkursy wciąż wzbudzają zainteresowanie, tłumaczy następująco: „Wiele się zmienia i to coraz szybciej, więc taka odrobina stabilności to dla wielu ostatnia deska ratunku”. Dla Niny Degele jedno jest pewne: „Program powinien zostać zniesiony i zastąpiony czymś zupełnie innym”.

    „Chcę opowiedzieć swoją historię”

    Z kolei Saskia von Bargen uważa format za „idealną platformę” dla siebie. „Chcę opowiedzieć swoją historię” – mówi 19-latka, która kształci się na sprzedawczynię w domu mody. Otwarcie opowiada o tym, jak podczas pierwszej operacji wszystko poszło nie tak. W związku z tym przeszła w sumie dwanaście zabiegów chirurgicznych. „Było naprawdę ciężko”. Mimo to zawsze zdecydowałaby się na powtórkę. „Przez całe życie chciałam to zrobić”, dodaje Saskia von Bargen.

    Źródło: Der Spiegel

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    5 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    5 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Zniewolenie komuny EU

    Idioci
    LGBT
    Może sobie baba penisami przyczepić i jest nietykslna, ma wszystkie prawa i chce mieć dzieci.

    Wiem że tacy ludzie cierpua ale homoseksuslizm to też choroba

    Biologicznie bez religii samce posuwają samice i mają dzieci to jedyna droga bez dewiacji

    W EU wszyscy posuwaja wszystkich i to promują pid płaszczem tolerancji

    Kat

    Całkiem nie tak dawno, gdy było jeszcze normalnie, takie osobopostacie leczono psychiatrycznie i to z powodzeniem.

    Tomek

    Czyli teatrzyk, w którym ocenia się urodę kobiet i wybiera najpiękniejszą, będzie teatrem, w którym chłop będzie oceniany za ucięcie sobie drągala i gadanie o tym.
    Ten postęp nie idzie do przodu.

    Filip

    A w sporcie chłopo-baby nie mogą udawać bab.

    Dariusz

    Kiedyś szlachetną była walka o równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Ale dzisiaj okazuje się, że ta zakładała istnienie tych obu płci. Dziś równouprawnienie okazuje się być niepoprawnie polityczne, bo po co walczyć o równouprawnienie skoro można się utożsamić z kimś innym i każdy musi to tolerować i akceptować. Tego co dzieje się dzisiaj już powoli nie rozumiem, a boję się, co wymyślą jutro …

    5
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x