15 sierpnia wchodzi w życie niekorzystna zmiana dla pasażerów podróżujących z biletem Deutschlandticket

    Z dniem 15 sierpnia w Niemczech wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące pasażerów korzystających z usług Deutsche Bahn. Dotyczą one przede wszystkim biletu Deutschlandticket, ale nie tylko. Oto szczegóły.

    Od wtorku nowa zasada dotycząca podróży pociągami dalekobieżnymi, takimi jak ICE

    Od 1 maja 2023 r. pasażerowie korzystający z usług niemieckiego przedsiębiorstwa kolejowego mogą podróżować z biletem Deutschlandticket. Umożliwia on korzystanie z lokalnego transportu publicznego za 49 euro miesięcznie.

    Jednak od 15 sierpnia 2023 r. zmieni się zasada dotycząca biletu Deutschlandticket, która miała dotąd zastosowanie w przypadku opóźnień pociągów. Regulacja ta dotyczy podróży pociągami dalekobieżnymi, takimi jak Intercity-Express (ICE).

    Powodem zmian jest nowe rozporządzenie UE

    Do tej pory było tak, że jeśli pociąg był opóźniony o 20 minut, posiadacz biletu Deutschlandticket mógł przesiąść się na pociąg dalekobieżny. W tym celu trzeba było wprawdzie zakupić bilet na ICE, ale później pieniądze były zwracane.

    Według Deutsche Bahn, teraz ta zasada dotycząca korzystania z biletu Deutschlandticket przestanie obowiązywać. Oznacza to, że od 15 sierpnia w przypadku opóźnienia pociągu nie będzie już można przesiąść się na pociąg dalekobieżny, jeśli nie chce się ponieść dodatkowych kosztów.

    Powodem tego jest nowe rozporządzenie UE. Na stronie internetowej Deutsche Bahn bilet Deutschlandticket jest opisany jako oferta ze znacznie obniżoną opłatą za przewóz. W związku z tym w przyszłości koszty zakupu biletów na pociągi ICE nie będą już zwracane.

    Oto co jeszcze się zmieni

    Od połowy sierpnia spółka Deutsche Bahn nie będzie już musiała wypłacać odszkodowań z powodu odwołań i opóźnień pociągów, jeśli są one spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, na które nie ma wpływu. Chodzi m.in. o ekstremalne warunki pogodowe, operacje policyjne, kradzieże kabli, sytuacje awaryjne w pociągu, czy ludzi na torach.

    Źródło: www.infranken.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    RENCIŚCI

    BERLIN – POLACY NIE NARZEKAJCIE – Teraz byliśmy na Urlopie w Jeleniej Górze a ostatnio w 2010 Roku – Mieszkaliśmy w tamtych stronach do 1989 Roku – W niektórych sprawach to Niemcy są 10 lat za Polską, wszędzie nowoczesność a zaopatrzenie w sklepach jak żywność, różnorodność towarów to Niemcy są 20 lat za Polską – Bardzo czysto nie jak tu dzielnica Neukölln – Według Jeleniej Góry, jest śmietnikiem – Nigdzie nie ma żebractwa na chodnikach, pod sklepami, bankami – Nie ma mieszkających penerów na materacach w centrach, pod sklepami itp. jak tu – Papierka nie znajdziesz na ulicy – Niemcy… Czytaj więcej »

    Aleksandra

    Bardzo sprytnie. DB spóźnia się zawsze i wszędzie. Niekończąca się historia z naprawą torów, akcjami policyjnymi, kablami, brakiem sygnału itd itd. Zawsze mają sztampowe wytłumaczenia. Teraz będą one nadzwyczajnymi przypadkami, żeby nie bulić kasy ludziom. „Pociąg wypadł” to powinno być hasło reklamowe tej cholernej firmy kolejowej.

    Mały Polak

    Deutsche Qualität.

    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x