Internet to wspaniałe miejsce, gdzie można znaleźć wiele pożytecznych informacji (jak przykładowo u nas na Dojczland.info), albo zrobić zakupy nie wychodząc z domu. Medium to jest pomocne w wielu dziedzinach życia. Niestety, jak to w życiu bywa, niektórzy wykorzystuja je do niecnych celów. Każdy z Was natknął się już z pewnością na strony internetowe, gdzie obiecywano Wam pokazanie genialnych sposobów na zarabianie ogromnych pieniędzy, albo chciano sprzedać tabletki, które uczyniłyby z Was bogów/boginie (jeśli jeszcze nimi nie jesteście). W przypadku powyższych dwóch przykładów łatwo rozpoznać podstęp, chociaż i tak znajdują się jeszcze tacy, którzy się na takie triki nabierają. Gorzej jednak, jeśli oszust opracował swój plan do perfekcji. Z pewnością słyszeliście już o stronach internetowych, które do złudzenia przypominają strony bankowe i kradną wpisane dane do logowania. Co oszuści robią ze skradzionymi w ten sposób danymi dalej, możecie się łatwo domyśleć…
„Niemieckie sklepy internetowe”, które okradną Was z pieniędzy
Istnieją również przykładowo strony, które imitują sklepy internetowe. Problem w tym, że wcale nimi nie są i jeśli dokonacie w nich zakupu i przelejecie pieniądze za towar, to nie dość, że go nigdy nie zobaczycie, to jeszcze nie odzyskacie już nigdy wydanych pieniędzy. Nie brakuje ich również w Niemczech, przy czym nazwę „niemieckie sklepy internetowe” specjalnie ubrałem w cudzysłów, bo po pierwsze nie ma w tym wypadku mowy o sklepach, a po drugie najczęściej są to sklepy należące do przestępców urzędujących gdzieś daleko za granicą.
Jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy?
W Niemczech każdego posiadacza strony internetowej, która ukierunkowana jest na zysk, dotyczy obowiązek posiadania tak zwanego „Impressum”. Impressum powinno zawierać informacje o właścicielu strony, takie jak dokładny adres, numer podatkowy, numer telefonu, informacje o stosowanych na stronie programach i inne. Sekcja „O nas” (niem. „Über uns”), która zawiera najczęściej informacje o działalności danej firmy, jest niewystarczająca! Nieprawdziwe sklepy internetowe w Niemczech nie zawierają „Impressum”, dzięki czemu łatwo je rozpoznać, jeśli się o tym wie.
Na które niemieckie sklepy internetowe należy uważać?
Poniżej przedstawiamy krótką listę sklepów internetowych dostępnych w języku niemieckim, które należy omijać szerokim łukiem:
www.onbuyshoes.com
www.inextran.de
www.def-sports.de
www.oberopti.de
www.kult-o-rama.de
www.wellensteyndaunenjacke.de
www.kinderarztdrloew.de
www.lieferanten-grosshandel.de (wprawdzie posiada Impressum, ale bez szczegółowych danych o firmie)
Prawda, że nie pomyślelibyście, iż nie są to prawdziwe sklepy internetowe? 😉
Co myśli autor artykułu o tym sklepie? wwww.guterkauf.com.de/de_DE/impressum/
Mam na myśli oczywiście czy podane tutaj impressum jest prawidłowe w świetle prawa oraz czy kupienie tutaj czegokolwiek nie wiąże się z ryzykiem? Ceny są atrakcyjne jednak mam pewne obawy zważając na fakt iż firma zarejestrowana jest w Hong Kongu jeśli dobrze zrozumiałem.
Pozdrawiam!
Bardzo mocno podejrzany. Osobiście nic bym w tym sklepie nie zamówił. Niby ma dwie pozytywne opinie na Facebooku, ale równie dobrze mogą to być opinie dodane przez właściciela strony. Co mnie przykładowo dziwi jest brak informacji o czasie przesyłki. Albo folia na wyświetlacz telefonu za 5,99 euro bez kosztów przesyłki?? Żaden normalny sklep internetowy nie mógłby sobie na coś takiego pozwolić.
Dziękuje za artykuł, a czy mógłby ktoś sprawdzić https://www.kkgtechnik.de/content/13-impressum