Więcej >>

  Schufa

  14 najpiękniejszych ścieżek w koronach drzew w Niemczech

  Schufa Niemcy

  Niemieckie lasy często oferują niezwykłą atrakcję – dają niepowtarzalną możliwość wejścia na wierzchołki drzew i zobaczenia lasu z góry. To wspaniałe doświadczenie jesy przygodą nie tylko dla dzieci, ale także dla wielu dorosłych. W całym kraju znajduje się kilkanaście przepięknych tras. Poniżej przedstawiamy te, które z pewnością są warte odwiedzenia.

  Panarbora koło Kolonii

  Ta ścieżka w koronach drzew znajduje się około 50 kilometrów na wschód od Kolonii, na skraju parku przyrody Bergisches Land. Za pośrednictwem specjalnie przygotowanej aplikacji można tutaj usłyszeć odgłosy zwierząt i opowieści o leśnym życiu. Na trasie znajduje się także wieża widokowa na wysokości 40 metrów, z której można podziwiać piękne, leśne krajobrazy. Park daje możliwość spędzenia nocy w pięciu domkach na drzewie.

  Długość ścieżki: 520 metrów

  Baum & Zeit w Beelitz

  Dawne sanatorium w Beelitz to ośrodek, w którym leczono przede wszystkim pacjentów z chorobami płuc. Dziś wokół tego spektakularnego miejsca rozciąga się ścieżka wśród koron wysokich drzew. Miejsce to znajduje się około 50 kilometrów od Berlina, a samą ścieżkę o wysokości 23 metrów można odwiedzać nawet nocą. Trasa jest cały czas doskonalona i rozbudowywana i dodawane są takie atrakcje, jak na przykład przezroczysta podłoga. Docelowo ścieżka ma osiągnąć aż 1000 metrów.

  Długość trasy: 320 metrów

  Ścieżka w koronach drzew Steigerwald

  Duża część tej trasy prowadzi po równym szlaku turystycznym w lesie w Górnej Frankonii. Wchodząc na właściwą część ścieżki, ma się poczucie, że nadal spaceruje się po płaskim terenie – mimo że droga powoli się wznosi. Jest to na tyle płaskie podejście, że nawet osoby na wózkach inwalidzkich i rodziny z wózkami dziecięcymi nie odczuwają dyskomfortu podczas spaceru. Główną atrakcją jest wieża widokowa o wysokości 42 metrów. Ścieżka w koronach drzew Steigerwald jest jedną z najnowszych tego typu atrakcji w Niemczech.

  Długość trasy: 1150 metrów.

  Ścieżka w koronach drzew w Neuschönau

  Trasa w Lesie Bawarskim kończy się spektakularną wieżą o wysokości 44 metrów, z której można podziwiać przepiękne, leśne widoki. Ta popularna atrakcja turystyczna jest jedną z najdłuższych ścieżek w koronach drzew w Niemczech.

  Długość trasy: ok. 1300 metrów

  Ścieżka w koronach drzew w St. Englmar

  Ścieżka w St. Englmar, która także znajduje się w Lesie Bawarskim może być atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Z platformy widokowej można zobaczyć pasma górskie Lasu Bawarskiego i równiny Gäuboden aż po Alpy.

  Długość trasy: 370 metrów

  Skywalk w Scheidegg

  Skywalk w Allgäu to konstrukcja mostu wiszącego, która pozwala na zapierający dech w piersiach spacer pośród pięknych widoków otaczającego lasu.

  Długość trasy: 540 metrów

  Ścieżka w koronach drzew w Ziegelwies

  Ścieżka w koronach drzew w Ziegelwies w Allgäu to jedyna taka trasa, która przekracza granicę państw! Rozpoczynając spacer w Bawarii można go skończyć w austriackim Tyrolu.

  Długość trasy: 480 metrów

  Ścieżka w koronach drzew Hoherodskopf w Vogelsbergu

  Również w zalesionej Hesji można znaleźć ścieżkę w koronach drzew. Zwiedzający mogą przechadzać się po wiszących mostach w lesie na Hoherodskopf w Vogelsberg, na wysokości ok. 15 metrów.

  Długość trasy: 500 metrów

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Kletterwald Hoherodskopf (@kletterwaldhoherodskopf) am

   

  TreeTopWalk w Parku Narodowym Kellerwald-Edersee

  Wyjątkową zaletą tej ścieżki w koronach drzew w północnej Hesji jest fakt, że wycieczki z przewodnikiem oferowane są również poza godzinami otwarcia – na przykład wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy leśne zwierzęta są wyjątkowo aktywne.

  Długość trasy: 250 metrów

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Thies – Around The World (@thies_aroundtheworld) am

  Ścieżka w koronach drzew Schwarzwaldu w Bad Wildbad

  Północny Schwarzwald, poza spokojnymi szlakami turystycznymi oferuje także przejażdżkę zabytkową letnią kolejką górską, która prowadzi prosto do lokalnej ścieżki wśród koron drzew. Jednak ciekawszym sposobem na powrót ze ścieżki jest skorzystanie z 55-metrowej zjeżdżalni tunelowej. To atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych!

  Długość trasy: 1250 metrów

  Ścieżka w koronach drzew w Parku Narodowym Hainich

  Ścieżka w koronach drzew znajdująca się w Turyńskim Parku Narodowym Hainich, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zapewnia niesamowite, „pierwotne” wrażenia w samym środku Niemiec. Prowadzi ona do części lasu, niedostępnej w żaden inny sposób. W tej niecodziennej dżungli żyje około 500 rodzajów chrząszczy i 560 gatunków motyli.

  Długość trasy: 546 metrów

  Ścieżka w koronach drzew Harz

  W Bad Harzburg w Dolnej Saksonii można spacerować przepiękną ścieżką i zatrzymać się na 18 platformach widokowych. Poza tym – według informacji dostępnych na stronie internetowej na turystów na trasie czeka „50 różnych elementów przygodowych, miejsc odpoczynku i ciekawostek”. Od sierpnia dostępna jest również kolejka podwieszana na drzewach.

  Długość trasy: 1000 metrów

  Ścieżka w koronach drzew na Rugii

  Najbardziej wysunięta na północ ścieżka w koronach drzew w Niemczech znajduje się na wyspie Rugia. Wieża widokowa ma przypominać orle gniazdo. Z wysokości 82 metrów nad poziomem morza można podziwiać orły morskie podczas lotów. Szczególnym atutem tej atrakcji jest jej położenie – ze szczytu wieży można podziwiać trzy różne ekosystemy – las, otwarty teren i mokradła.

  Długość trasy: 1250 metrów

  Heide Himmel, park dzikiej przyrody Lüneburger Heide

  Ścieżka w koronach drzew znajdująca się w parku dzikiej przyrody Lüneburg Heath została otwarta dopiero rok temu i obecnie jest najwyższym tego typu obiektem w północnych Niemczech. Ścieżka prowadzi zwiedzających na wysokości około 20 metrów, a wieża widokowa ma 40 metrów. Na trasie znajduje się ponad 20 przystanków edukacyjnych, które dostarczają podstawowych informacji na temat środowiska.

  Długość trasy: 700 metrów

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Heide Himmel (@heidehimmel) am

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x