Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Polska otworzy granice w najbliższą sobotę lub w poniedziałek?

  Praca w Niemczech

  Polska ponownie otworzy swoje granice dla osób z zagranicy w najbliższą sobotę, 13 czerwca, lub w poniedziałek, 15 czerwca – donosi niemiecki portal moz.de (link do artykułu w źródle na dole). “Decyzja o dokładnej dacie nie została jeszcze podjęta”, powiedział rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie w piątek, w odpowiedzi na prośbę redakcji MOZ. Aktualne rozporządzenie, zgodnie z którym granice Polski mogą przekraczać jedynie osoby dojeżdżające do pracy, kierowcy ciężarówek oraz cudzoziemcy zameldowani w Polsce, jest oficjalnie ważne jeszcze do 12 czerwca. Nadal nie jest jasne, czy zostanie przedłużone na najbliższy weekend.

  Deutsche Bahn i VBB przygotowują się do otwarcia tras pociągów

  Tymczasem Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia (VBB) i Deutsche Bahn przygotowują się do tego, aby od 15 czerwca pasażerowie mogli bez ograniczeń podróżować pociągiem tam i z powrotem między Niemcami a Polską. Linie RB 26 z Berlina-Ostkreuz do Kostrzyna, RB 91 Frankfurt (Odra) – Zielona Góra, RE 93 Forst-Zagan oraz RE/RB 66 z Berlina-Gesundbrunnen przez Angermünde do Szczecina będą wtedy znów działać według tego samego harmonogramu, jak przed kryzysem koronawirusowym, zapowiedział rzecznik VBB.

  Od 15 czerwca ponownie uruchomiony zostanie również nocny pociąg z Berlina przez Frankfurt nad Odrą do Wiednia i Budapesztu. Pociąg kulturalny Berlin-Breslau przez Cottbus ma kursować znowu od 26 czerwca.

  źródło: www.moz.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  7 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  7 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Barbara

  Trochę jestem sceptyczna mieszczę się obawiam ,no ale juz czas .Zachowamy przepisy bezpieczeństwa i będzie ok

  Franek

  Powoli, po malutki, już wnet nie będzie na rozkładzie PKP, tylko DB

  Szofer

  Wiadomo, że nie przed czwartkowym weekendem bo przecież trzeba utworzyć korek na 40km w Zgorzelcu czy też Świecku… powrót do domu nie może być zbyt przyjemny bo rodak nie doceni…

  jan

  Witam ,
   
  kiedy zapadnie ostateczna decyzja na temat Otwarcia granicy z Niemcami . 13 czy 15 czerwiec . Co jest za różnica te 2 dni ? Ile można czekać by do Polski wjechać .
  Nie mam już tu meldunku wiec musze czekać 🙁

  Juma

  Wszyscy już pootwierali granice tylko nie “kaczogród” Niech do tych debili w końcu trafi informacja że dookoła nas jest mniej przypadków jak u nas! To reszta europy powinna się od nas izolować.

  Janina

  Jestem ciekawa Co z kwarantaną ? Czy dalej będzie obowiązywac przy przyjezdzie do polski ?

  Marek

  Nareszcie!!!!

  7
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x