Niemcy: Praca na powietrzu w minusowych temperaturach – jak jest regulowana?

0
2195

W Niemczech nie istnieje przepis, który regulowałby pracę na powietrzu w niskich temeperaturach. W tym wypadku można się jednak powołać na normę DIN (skrótowe określenie nazwy Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego), dotyczącą klimatu w miejscu pracy.

Zgodnie z nią, pracownicy pracujący w Niemczech na powietrzu w temperaturze poniżej -5 stopni Celsjusza, mogą pracować maksymalnie 90 minut bez konieczności robienia przerwy. Po upływie tego czasu pracownik powinien zrobić 15 minutową przerwę w pomieszczeniu, aby się ogrzać. W przypadku temperatur do –5 stopni Celsjusza, praca na powietrzu powinna wynosić maksymalnie 150 minut, a przerwa na ogrzanie się 10 minut. W przypadku kiedy temperatura powietrza wynosi poniżej -18 stopni Celsjusza, pracownik powinien zrobić 30 minutową przerwę na ogrzanie się po maksymalnie 90 minutach pracy.

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień z pracodawcą, przerwy na ogrzanie się powinny zostać ustalone w porozumieniu z nim. Również pracodawcy powinno zależeć na tym, aby jego pracownicy nie ulegli wychłodzeniu, aby wykluczyć ewentualną niezdolność do pracy.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika