Niemcy: Praca na powietrzu w minusowych temperaturach – jak jest regulowana?

0
2054

W Niemczech nie istnieje przepis, który regulowałby pracę na powietrzu w niskich temeperaturach. W tym wypadku można się jednak powołać na normę DIN (skrótowe określenie nazwy Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego), dotyczącą klimatu w miejscu pracy.

Zgodnie z nią, pracownicy pracujący w Niemczech na powietrzu w temperaturze poniżej -5 stopni Celsjusza, mogą pracować maksymalnie 90 minut bez konieczności robienia przerwy. Po upływie tego czasu pracownik powinien zrobić 15 minutową przerwę w pomieszczeniu, aby się ogrzać. W przypadku temperatur do –5 stopni Celsjusza, praca na powietrzu powinna wynosić maksymalnie 150 minut, a przerwa na ogrzanie się 10 minut. W przypadku kiedy temperatura powietrza wynosi poniżej -18 stopni Celsjusza, pracownik powinien zrobić 30 minutową przerwę na ogrzanie się po maksymalnie 90 minutach pracy.

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień z pracodawcą, przerwy na ogrzanie się powinny zostać ustalone w porozumieniu z nim. Również pracodawcy powinno zależeć na tym, aby jego pracownicy nie ulegli wychłodzeniu, aby wykluczyć ewentualną niezdolność do pracy.

Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika