28.05.2020

Niemcy: Minister finansów chce wypłacić rodzinom po 300 euro na dziecko!

Ostatnio dodane

Kolonia: Deutsche Post musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 18.000 euro!

To był dla Poczty Niemieckiej bardzo drogi list: kobieta pozwała firmę, ponieważ jej pismo nie dotarło na czas do...

Muzułmanie modlili się przed sklepem meblowym – parking Ikea w Wetzlar zna teraz pół świata!

Dużo betonu, niewiele drzew – to zdjęcie z parkingu w Wetzlar jest słynne na całym świecie! Koniec Ramadanu a koronawirus Zdjęcie...

Niemcy: otwarcie szkół i placówek opieki dziennej nabiera tempa

Premier Szlezwika-Holsztynu, Daniel Günther, przyspiesza tempo powrotu do regularnej działalności przedszkoli i szkół podstawowych. Ale przykład Badenii-Wirtembergii pokazuje, że...

Korona-kryzys: Niemiecka gastronomia w dramatycznej sytuacji

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w niemiecką gospodarkę. W szczególności dotknęło to branże hotelarską i gastronomiczną. Restauracje, hotele, bary i...

Rodziny w Niemczech powinny otrzymać jednorazową wypłatę w wysokości 300 euro na każde dziecko. Przynajmniej takie są plany niemieckiego ministra finansów, Olafa Scholza. Jest to jeden z punktów pakietu bodźców gospodarczych, na który przewiduje się przeznaczyć 150 miliardów euro. Premier landu NRW, Laschet, twierdzi, że to wciąż za mało.

Minister finansów Niemiec chce wypłacić 300 euro na każde dziecko

Minister finansów w Niemczech, Olaf Scholz z SPD, chce wzmocnić siłę nabywczą po kryzysie spowodowanym kryzysem koronawirusowym. Rodzice w Niemczech powinni otrzymać jednorazową wypłatę w wysokości 300 euro za każde dziecko, poinformował „Der Spiegel”. Środki te mogą kosztować rząd federalny Niemiec od pięciu do sześciu miliardów euro i stanowić część pakietu bodźców gospodarczych zaplanowanego na czerwiec.

Artyści oraz restauratorzy w Niemczech również mają otrzymać wsparcie

Ponadto restauratorzy i artyści powinni otrzymać odszkodowania za utracone dochody – mierzone średnimi zarobkami z ostatnich lat. Według raportu „Der Spiegel” Scholz planuje odciążyć przedsiębiorstwa w zakresie amortyzacji lub dotacji inwestycyjnych. Pakiet bodźców gospodarczych wyniesie w sumie do 150 mld euro. Na początku Ministerstwo Finansów w Niemczech nie skomentowało raportu.

Scholz obiecał oprócz tego ogólne wsparcie dla rodzin, pracowników i branż takich jak kultura, gastronomia, hotelarstwo czy biura podróży. Pakiet bodźców gospodarczych, jak powiedział niemiecki minister, ma na celu „zapewnienie stabilizacji dochodów obywateli, zwłaszcza tych z rodzin, które obecnie przeżywają szczególnie trudny okres”.

Laschet chce wypłacić 600 euro na dziecko

Według rządu landu NRW, rodziny powinny otrzymać premię w wysokości 600 euro na dziecko. Zasiłek na dziecko powinien zatem zostać jednorazowo uzupełniony – zaproponowali premier Armin Laschet z CDU i jego minister gospodarki Andreas Pinkwart z FDP w Düsseldorfie. Taka premia stanowiłaby skuteczny sposób na wzmocnienie siły nabywczej i zwiększenie popytu w handlu detalicznym. Rząd federalny musi szybko przedstawić odpowiedni wniosek.

źródło: www.n-tv.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

4 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
filuś

W Polsce wypłacać mają po 1000 zł w talonie na spędzenie wakacji w kraju dla pracowników. Gdyby tak w Niemczech po tauzendzie, by wypłacali 😉

Wesola

Dają palec , A inni chca reke

Naja Naja

To bardzo ładnie, dopłaty dla rodzin z dziećmi są poprawne politycznie. A co z tymi, którzy stracili pracę albo pracują na Kurzarbeit i nie mają dzieci? Jak zwykle o nich zapomniano. To taka specyfika Niemiec. Dzieci i psy na pierwszym miejscu ( psy mają więcej praw i obrońców niż przeciętny obywatel) a reszta niech się martwi sama o siebie.

Kurtwaja

Wychowane dzieci będą za jakiś czas pracować na twoja emeryturę palancie

A ty co, potrzebujesz dodatku na nowe dildo albo gumowa cipke? Rusz się, poszukaj dodatkowej pracy pi*do

155,733FaniLubię
3,273ObserwującyObserwuj
4
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x