Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Minister finansów chce wypłacić rodzinom po 300 euro na dziecko!

  Schufa Niemcy

  Rodziny w Niemczech powinny otrzymać jednorazową wypłatę w wysokości 300 euro na każde dziecko. Przynajmniej takie są plany niemieckiego ministra finansów, Olafa Scholza. Jest to jeden z punktów pakietu bodźców gospodarczych, na który przewiduje się przeznaczyć 150 miliardów euro. Premier landu NRW, Laschet, twierdzi, że to wciąż za mało.

  Minister finansów Niemiec chce wypłacić 300 euro na każde dziecko

  Minister finansów w Niemczech, Olaf Scholz z SPD, chce wzmocnić siłę nabywczą po kryzysie spowodowanym kryzysem koronawirusowym. Rodzice w Niemczech powinni otrzymać jednorazową wypłatę w wysokości 300 euro za każde dziecko, poinformował “Der Spiegel”. Środki te mogą kosztować rząd federalny Niemiec od pięciu do sześciu miliardów euro i stanowić część pakietu bodźców gospodarczych zaplanowanego na czerwiec.

  Artyści oraz restauratorzy w Niemczech również mają otrzymać wsparcie

  Ponadto restauratorzy i artyści powinni otrzymać odszkodowania za utracone dochody – mierzone średnimi zarobkami z ostatnich lat. Według raportu “Der Spiegel” Scholz planuje odciążyć przedsiębiorstwa w zakresie amortyzacji lub dotacji inwestycyjnych. Pakiet bodźców gospodarczych wyniesie w sumie do 150 mld euro. Na początku Ministerstwo Finansów w Niemczech nie skomentowało raportu.

  Scholz obiecał oprócz tego ogólne wsparcie dla rodzin, pracowników i branż takich jak kultura, gastronomia, hotelarstwo czy biura podróży. Pakiet bodźców gospodarczych, jak powiedział niemiecki minister, ma na celu “zapewnienie stabilizacji dochodów obywateli, zwłaszcza tych z rodzin, które obecnie przeżywają szczególnie trudny okres”.

  Laschet chce wypłacić 600 euro na dziecko

  Według rządu landu NRW, rodziny powinny otrzymać premię w wysokości 600 euro na dziecko. Zasiłek na dziecko powinien zatem zostać jednorazowo uzupełniony – zaproponowali premier Armin Laschet z CDU i jego minister gospodarki Andreas Pinkwart z FDP w Düsseldorfie. Taka premia stanowiłaby skuteczny sposób na wzmocnienie siły nabywczej i zwiększenie popytu w handlu detalicznym. Rząd federalny musi szybko przedstawić odpowiedni wniosek.

  źródło: www.n-tv.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  Chcesz kupić tańsze bilety do Europa Park, Disneyland Paris albo innego parku rozrywki? A może tańszy bilet do Tropical Islands albo na spektakularny musical “Król lew”? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na www.travelcircus.de!

  5 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  filuś

  W Polsce wypłacać mają po 1000 zł w talonie na spędzenie wakacji w kraju dla pracowników. Gdyby tak w Niemczech po tauzendzie, by wypłacali 😉

  Wesola

  Dają palec , A inni chca reke

  Naja Naja

  To bardzo ładnie, dopłaty dla rodzin z dziećmi są poprawne politycznie. A co z tymi, którzy stracili pracę albo pracują na Kurzarbeit i nie mają dzieci? Jak zwykle o nich zapomniano. To taka specyfika Niemiec. Dzieci i psy na pierwszym miejscu ( psy mają więcej praw i obrońców niż przeciętny obywatel) a reszta niech się martwi sama o siebie.

  Kurtwaja

  Wychowane dzieci będą za jakiś czas pracować na twoja emeryturę palancie

  A ty co, potrzebujesz dodatku na nowe dildo albo gumowa cipke? Rusz się, poszukaj dodatkowej pracy pi*do

  Marek

  Kolejny który myśli że rząd cos daje…. Ludzie ogarnijcie się dają ale najpierw zabiorą.

  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x