Niemcom grozi wprowadzenie ogólnokrajowego zakazu jazdy na wszystkich drogach w weekendy!

  Ministra transportu w Niemczech Volker Wissing (53, FDP) ostrzegł liderów grup parlamentarnych koalicji, że jeśli ustawa o ochronie klimatu nie zostanie przyjęta, istnieje groźba wprowadzenia zakazów jazdy na wszystkich drogach w Niemczech we wszystkie weekendy!

  List ministra transportu w Niemczech do SPD, Zielonych i FDP

  List Wissinga (udostępniony dla redakcji dziennika BILD) do liderów frakcji parlamentarnych SPD, Zielonych i FDP stwierdza:

  „Decyzja rządu o zmianie federalnej ustawy o ochronie klimatu zapadła ponad 9 miesięcy temu, a KSG (Bundes-Klimaschutzgesetzes – przyp. red.)  jest w procesie parlamentarnym od pierwszego czytania 22 września 2023 r.”.

  Fakt, że poprawka nadal nie weszła w życie, prowadzi do znacznych wątpliwości prawnych i faktycznych, które nie służą ani klimatowi, ani reputacji rządu federalnego.

  W szczególności Zieloni najwyraźniej mają po raz kolejny zastrzeżenia. Reforma prawa oznacza bowiem, że w przyszłości będzie istniał jeden wspólny cel redukcji emisji gazów cieplarnianych dla rządu federalnego. Do tej pory każde ministerstwo miało własne cele.

  Ogólnokrajowe i bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów w weekendy!

  Wissing ostrzega: Jeśli ustawa „nie wejdzie w życie przed 15 lipca 2024 r.”, jego ministerstwo jest zobowiązane do przedstawienia „natychmiastowego programu” w celu zapewnienia zgodności z „rocznymi poziomami emisji w sektorze transportu” do 2030 roku. W swoim liście Minister Transportu stwierdził: „Odpowiednie zmniejszenie wydajności transportu byłoby możliwe tylko poprzez restrykcyjne środki, które byłyby trudne do zakomunikowania społeczeństwu, takie jak ogólnokrajowe i bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów w soboty i niedziele”.

  Dramatyczne konekwencje dla Niemiec

  Zakazy jazdy w weekendy miałyby dramatyczne konsekwencje dla Niemiec. Nie tylko ucierpieliby obywatele, ale także łańcuchy dostaw mogłyby zostać trwale zakłócone, ponieważ krótkoterminowe przeniesienie transportu z dróg na kolej jest nierealne.

  Rok 1973 w Niemczech. Kierowca pokazuje specjalne pozwolenie na prowadzenie samochodu na autostradzie Monachium-Garmisch w pierwszą niedzielę wolną od ruchu samochodowego. Ze względu na kryzys naftowy w 1973 r. w Niemczech wprowadzono zakaz prowadzenia pojazdów w kilka niedziel.

  Według Wissinga środek ten miałby również znaczny negatywny wpływ na turystykę. Turyści jednodniowi „nie byliby już w stanie dotrzeć do naszego kraju samochodem w weekendy, co spowodowałoby znaczne szkody gospodarcze”. Wissing: „Trudno byłoby wytłumaczyć ludziom, że będą mogli korzystać ze swoich samochodów tylko przez pięć dni w tygodniu, mimo że ogólnie osiągamy nasze cele w zakresie ochrony klimatu”. W ten sposób akceptacja dla zaangażowania w ochronę klimatu mogłaby zostać znacznie osłabiona.

  źródło: tagesschau.de, bild.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  18 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  18 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  A nie prościej Niemcy zaorać i postawić wiatraki? Bezcennych imigrantów można przecież relokować by pasożytowali na innych krajach, a Niemcy niech zdechną, bo tak będzie dla klimatu zajefajnie.

  Jözeff

  Już widzę jak wprowadzą takie idiotyczne przepisy. Będą strzelać do kierowców recydywistów czy od razu będą ich gazować?

  RENCIŚCI

  POLACY – Niemcy żadnym przykładem dla Polski – Latem byliśmy na Urlopie w Jeleniej Górze – Niemcy już są za Polską 10 lat a zaopatrzenie w sklepach, różnorodność towarów a zwłaszcza żywności, 20 lat za Polską – W Niemczech w sklepach tylko pułki się zmieniają – W Polsce wszędzie widać nowoczesność, czysto, papierka nie znajdziesz – Berlin, Neukölln według Jeleniej Góry jest śmietnikiem – Niemcy nie to że stoją w miejscu, to jeszcze się cofają w rozwoju – Niemcy zostali tylko z nazwy – Jedyny rozwój Niemców, to w skali kraju sprowadzanie Tysiącami dziennie imigrantów

  Piotr

  Najprawdziwsza prawda. Nic dodać , nic ująć. Perfekt

  JARO69

  Ale niestety znowu będą zyc na nasz koszt. Mają swojego agenta na czele naszego nierządu. Taka nasxa batura. Jak jest dobrze robimy z zawiści wszystko zeby to zepsuc. I tu niemcy sa inni

  BERLINER

  Z TEGO WYNIKA że Jednym Ratunkiem dla Niemiec – Być albo nie być – To dojście do władzy AfD – Odsunąć od Koryt OBECNYCH Czubków

  CZARNOWIDZ

  NIEMCY – Jak będą wybory – Wszyscy do Urn i odsuną od władzy tych niezrównoważonych – Oni jedynie Punktują, wzmacniają partie AfD a AfD jedynie rośnie w siłę – Niech wiedzą, że Partia AfD usunie ich wszystkich od koryt

  Jürgi

  Proste… psy też nie będą mogły jeździć kabarynami i ciągaci meśkami a tego nie wolno zabronić oj nie wolno

  Filip

  Ministsza powinna najpierw wprowadzić wzorem Polski zakaz wyprzedzania dla aut ciężarowych na autostradach. A później zacznać bujać w obłokach. Teraz wiem dlaczego kobiety nie miały prawa głosu. Ten przykład aż nadto wystarczy. Zamiast rozwiązywać problemy, stwarza nowe. Normalnie jak w komunie. Czekam na system kartkowy, pozwolenia na przemieszczanie się po terytorium kraju, zakaz posiadania czegokolwiek ( mieszkania, auta, czy oszczędności), zakaz posiadania innej waluty jak euroRUBLA, wprowadzenie centralnego planowania, wprowadzenie ateizmu i kultu jednostki…. itd. Ale to już było, i wraca pod płaszczykiem TĘCZY.

  Kamil

  No i ciekawe. To wszyscy co tam przyjeżdżają do roboty zaczynają od wtorku i kończą w czwartek? Ci niemcy to są pojebani jak lato z radiem. Zatrzymaja cały ruch zwężka po nic jak w zeszłym tygodniu, 20 km korka produkując przy tym z uśmiechem. Zgorzelec stoi, na Dresden korki bo zwężka motywowana za dużym ruchem. No czuby normalne. Niech wprowadzają, ale ja wtedy pracuje 3 dni w tygodniu. Chuj im w dupe

  Filip

  To dla poprawy klimatu spalisz na granicy stojąc 4 h, zamiast pokonać 400km drogi w tym czasie. Niech Czechom zrobią taką zabawę. Ja tam śmigam teraz przez Ostrave do przyjaciół afrykańskich migrantów.

  Kamil

  To są debile. Bez kitu. Pracuje od 15 lat za granicą, w Niemczech od 2. No takiej debiliady to nigdzie na świecie nie widziałem. Do tego w większości są to zwykle świnie, które tylko parzą jak się przewieźć na cudzym garbie

  Eustachy

  Tylko AfD, Konfederacja i inne prawicowe organizacje moga uratowac Europe przed totalnym upadkiem. Czasu jest co raz mniej

  Filip

  Raczej LIBERALNY-SOCJALIZM długo nie pociągnie. Ludzie pracują i chcą się cieszyć efektami swej pracy, a nie patrzeć jak inni grabią na potęgę w coraz to jowszych podatkach na klimat i nierobów.

  Jolo

  EU to powolij chory Organ ktorego nie flugs juz zywotnosc jest powolij przewidywalna, Niemcom z ich nowym rzadem bije strasznie na glowe a zieloni powinni zywic sie trawa i mieszkac w stodolach bez tzw. cywilizacji
  To zieloni poprzedni i teraz wspolrzadzacy zniszczyly prawie doszczetnie ten kraj

  MILO

  To nie jest ochrona klimatu tylko stopniowe zabieranie ludziom wolności potem tylko zostaną Dyby za to że wogole oddychasz

  Dariusz

  A jak ktoś wyjeżdża na urlop przeważnie na wochenende to muszą urlopy wydłużyć miejsca pracy z 24 na 34dni robocze

  Grzegorz

  Patologia – kraj który sam niszczy się od środka . Wyzysk nazwany ekologią. Nigdy się nie podniosą, produkty zmiażdżone marzą za dwutlenek węgla nie są w stanie konkurować z pozostałym rynkiem. Podatki miażdżą przedsiębiorstwa i uczciwie pracujących ludzi. Wiem ponieważ tu żyje i prowadzę działalność gospodarczą. Nie opłaca się pracować, ludzie którzy siedzą w domu żyjąc z ciężkiej pracy uczciwych podatników są karani przez zielony ustrój za ich ambicje i inicjatywę. Szkolnictwo leży w popiołach, a na ulicach rządzi kasta obcokrajowców. Szkoda słów. Digitalizacji tu praktycznie nie uświadczysz. To nie jest przyszłość!

  18
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x