A2: Oto najbardziej śmiercionośna autostrada w Niemczech!

  Autostrada A2, jedna z najbardziej ruchliwych tras wschód-zachód w Europie – równocześnie jest uważana za najbardziej niebezpieczną w Niemczech. W samej Saksonii-Anhalt w ubiegłym roku na 85-kilometrowym odcinku doszło do 1145 wypadków. To ponad trzy wypadki dziennie! W ich wyniku zmarło dwanaście osób.

  Na A2 ma miejsce najwięcej wypadków

  Liczne wypadki na autostradzie wschód-zachód są powodem, dla którego Saksonia-Anhalt ma najwięcej ofiar śmiertelnych na 1000 mieszkańców. Z 0,052 ofiarami śmiertelnymi ten kraj związkowy zajmuje smutne pierwsze miejsce. Dla porównania: w całych Niemczech na 1000 mieszkańców przypada 0,031 ofiar śmiertelnych.

  Niewłaściwa prędkość i niezachowanie bezpiecznego odstępu głównymi przyczynami wypadków

  Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saksonii-Anhalt najczęstszymi przyczynami wypadków na A2 są „niewłaściwa prędkość, niewystarczająca bezpieczna odległość lub jedno i drugie”.

  Na węźle Theeßen każdego dnia po A2 porusza się 44 867 pojazdów, z czego 14 701 to samochody ciężarowe. Powodują one jedną trzecią wszystkich wypadków.

  Wiele ciężarówek jest w złym stanie technicznym. Podczas kontroli „w wielu przypadkach ciężarówki zostały unieruchomione”, wyjaśnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Saksonii-Anhalt. Policja kraju związkowego, popiera zatem „wszelkie inicjatywy w ramach prawa federalnego, mające na celu wprowadzenie obowiązku aktywnego korzystania z asystentów hamowania awaryjnego”.

  Monotonna trasa inną przyczyną tak wielu wypadków?

  Istnieje kilka założeń dotyczących przyczyn tak wielu wypadków na trzypasmowym połączeniu wschód-zachód. Według Doreen Günther z policji autostradowej może to być spowodowane monotonną trasą.

  Dla Alexandry Kruse z ADAC Dolna Saksonia/Saksonia-Anhalt, koncentracja wielu kierowców ciężarówek gwałtownie spada między Magdeburgiem a Brunszwikiem. „Kierowcy z Europy Wschodniej mają już za sobą długie podróże i często docierają do punktu, w którym jest to wystarczające na cały dzień”.

  W związku z tym policja w regionie kontynuuje modernizację. Zakupiono między innymi technologię czujników, która może wykrywać manipulacje tachografami cyfrowymi, gdy ciężarówka jest jeszcze w ruchu.

  źródło: bild.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hajszenwaj

  Spójrzmy prawdzie w oczy! Tamtędy jeździ sporo Polaków, widuje się tam dużą liczbę aut zarejestrowanych w Polsce! A prawda jest taka, że to Polacy po prostu nie potrafią jeździć autostradami, podjeżdżają barany jebane pod sam zderzak aby zaraz hamować i wyhamowywać niepotrzebnie cały kilometrowe sznury aut za sobą zamiast jechać ze stałą prędkością i trzymać ten dystans. Przydałyby się jakieś patrole Autobahnpolizei, żeby ściągały to całe polactwo.

  Filip

  Ja tam widziałem niemieckich szaleńców w wypasionych autach jeżdżących jak na PlayStation. Te ćwoki nie znają pojęcia informowaniem migaczem zmiany pasa. A w Polsce problem z TIRami już rozwiązano… zakazem wyprzedzania na autostradach i ekspresówkach.

  Tomek

  Niezależnie od narodowości, jeżdżą także Karyny, zawsze środkowym pasem, mimo że prawy pusty. Jadą 80-90 km/h, auto zajebane po sufit szmatami i mają wyjebane co dookoła się dzieje.

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x