Kluby konopne w Niemczech: jak działają i ile kosztuje członkostwo?

  Od 1 kwietnia 2024 r. marihuana jest w Niemczech legalna. Od 1 lipca bieżącego roku marihuanę będzie można uzyskiwać za pośrednictwem tak zwanych „klubów konopnych”.

  Rośliny mają być tam uprawiane „wspólnotowo” i „niekomercyjnie” oraz finansowane ze składki członkowskiej. Kluby konopne w Niemczech nie będą mogły się reklamować. Ponadto, palenie marihuany nie będzie tam dozwolone, a jedynie w odległości od 200 metrów.

  Jak uzyskać licencję na otwarcie klubu konopnego w Niemczech?

  Teoretycznie każdy może założyć w Niemczech klub konopny, w którym uprawa będzie dozwolona od 1 lipca 2024 roku. Wystarczy wcześniej uzyskać zezwolenie od właściwego organu. W tym celu wymagane jest przykładowo przedłożenie poświadczenia o niekaralności nie starsze niż trzy miesiące, a także przedstawienie koncepcji ochrony zdrowia i młodzieży. W związku z tym najlepiej zastanowić się za wczasu gdzie i jakie ilości konopii klub będzie uprawiać. Klub musi bowiem zachować minimalną odległość 200 metrów od wejścia do szkół, placów zabaw i innych obiektów dla dzieci i młodzieży. Ponadto, pomieszczenia klubów konopi w Niemczech muszą być ogrodzone i posiadać środki bezpieczeństwa zapobiegające włamaniom.

  Dodatkowo każdy klub musi wyznaczyć przedstawiciela ds. uzależnień i profilaktyki, który musi przejść szkolenie i później odbywać regularne szkolenia odświeżające. W przeciwnym razie wniosek zostanie odrzucony.

  Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów, władze w ciągu trzech miesięcy zdecydują, czy klub może rozpocząć swoją działalność. Jeśli decyzja będzie pozytywna, licencja będzie ważna przez siedem lat. Po pięciu latach można złożyć wniosek o jej przedłużenie.

  Ilu członków może mieć klub konopny w Niemczech?

  Oczywiście istnieją również wymagania dotyczące członków klubów konopnych w Niemczech. Wszyscy muszą mieć co najmniej 18 lat i miejsce zamieszkania w Niemczech. Ponadto, dana osoba może być członkiem tylko jednego klubu konopnego.

  Kluby konopne w Niemczech będą mogły zrzeszać maksymalnie 500 członków. Każdy członek będzie mógł uzyskać maksymalnie 25 gramów marihuany dziennie i 50 gramów miesięcznie. Młodzież w wieku od 18 do 21 lat będzie mogła uzyskać w klubach maksymalnie 30 gramów marihuany miesięcznie, przy maksymalnej zawartości THC wynoszącej 10%.

  W jaki sposób finansowane są kluby konopne w Niemczech?

  Kluby konopne w Niemczech są zorganizowane jako stowarzyszenia. Oznacza to, że konopie są tam uprawiane w celach niekomercyjnych. Kluby są zatem finansowane głównie ze składek członkowskich.

  Wysokość składek członkowskich jest ustalana przez same stowarzyszenia. Niektóre z nich pobierają jedynie podstawową opłatę administracyjną i księgową. W monachijskim Greeners Club członkowie płacą obecnie 160 euro rocznie, a w Krefeld 60 euro. Dokładne koszty wydawania marihunay są nadal omawiane w poszczególnych społecznościach. Większość spodziewa się cen w wysokości około siedmiu euro za gram.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  A ta odległość będzie mierzona kijami przez milicję jak za czasów kowidiozy i przy 199 metrach 99 cm i 99 mm będą nakładać karę bo to za blisko?

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x